//

שאלה - הפרשות וטיפות דם מהפין

השאלה:
בשבוע האחרון, פעמיים או שלוש במשך היום יש לי כמה טיפות של הפרשה דביקה מהפין, והקצה (החור) שורף לי נורא למשך כחצי שעה. בנוסף, פעם ביומיים גם יוצאות לי כמה טיפות דם מהפין ומכתימות את התחתונים. אין לי שום תסמין נוסף. עשיתי לפני כחצי שנה בדיקות דם כלליות והכל היה נורמלי. מה יכול להיות הגורם לכך? מה לעשות? זה יכול להעיד על גידול במערכת השתן (לא הרגשתי משהו חריג בשק האשכים)? האם זה קשור לזה שאני לא מאונן ולא מגיע מספיק לפורקן?תשובה:
הסימפטומים שאתה מתאר מתאימים לדלקת בשופכה (ראה מילון מונחים בפורטל אינפומד), או בלעז urethritis. דלקת בשופכה נגרמת במרבית המקרים עקב זיהום בחיידק שנרכש בעת קיום יחסי מין לא מוגנים. בחלק קטן מהמקרים הדלקת נובעת מטראומה בשל הכנסת גוף זר לשופכה כגון צנתר שתן.

דלקות זיהומיות בשופכה מחולקות לדלקות הנגרמות מחיידק Neisseria gonorrhoeae (זוהי מחלת הזיבה (גונוראה) - ראה מילון מונחים בפורטל אינפומד), או מחיידקים אחרים כגון Chlamydia trachomatis או Ureaplasma urealyticum.
דלקת בשופכה יכולה להיות אסימפטומטית או להתבטא בהפרשה מהשופכה ו/או צריבה במתן שתן.

הדרך הטובה ביותר להימנע מדלקת זיהומית של שופכה היא על ידי קיום יחסי מין מוגנים עם קונדום. כך גם ניתן להימנע מזיהומים מסוכנים יותר כגון HIV.

הטיפול בדלקת של השופכה הוא על ידי אנטיביוטיקה. במקרה שהחיידק המזהם הוא Chlamydia יש לטפל גם בבן\בת הזוג.

כדאי לך לגשת לרופא המשפחה או לרופא אורולוג על מנת להיבדק. האבחנה תיעשה על ידי בדיקת נוזל ההפרשה או בדיקת שתן, ואז תוכל לקבל טיפול בהתאם לצורך. אם אתה מקיים יחסי מין לא מוגנים אתה יכול לשקול לבצע בדיקה לזיהום בנגיפי HIV ו- HCV.

רופאים ומכונים בפוקוס

הצטרפו לאינדקס הרופאים!