//

שאלה - הטיפולים השונים ב- "עווית סופרים"

השאלה:
אני סובל מרעד ביד ימין בזמן הכתיבה. כתב היד שלי לא יציב. נוירולוג שבדק אותי אבחן זאת כעווית סופרים. לפני יומיים קבלתי טיפול בדרלין 10 מ"ג, חצי כדור שלוש פעמים ביום. לשמחתי יש כבר שיפור ניכר ביציבות היד בזמן הכתיבה.

האם זהו הטיפול היחיד לבעיה? האם אצטרך את התרופה באופן קבוע כדי למנוע את הרעד, או שיש אפשרויות טיפול נוספות? ידוע לי על מרפאות המטפלות בבעיות מסוג זה, ופעם קראתי על טיפול בזריקות בוטוקס.


תשובה:


"עווית סופרים" או Writer's Spasm היא תופעה מוכרת בקרב אנשים שכותבים הרבה, ובימינו גם בקרב המשתמשים הרבה במחשב. נראה כי התופעה נובעת מחוסר איזון עצבי בשריר האמה, ולכן הטיפול המקובל הוא טיפול תרופתי בשילוב עם פיזיותרפיה. דרלין, תרופה מקבוצת חוסמי הבטא, נמצאה יעילה לטיפול בתופעה. כיום ניתן לטפל בבעיה גם על ידי הזרקת בוטוקס לשרירי האמה. כמו כן טוענים הנטורופתים שצריכה של מינרלים, ובעיקר מגנזיום, עשויה להקל על הסימפטומים.

כפי שאתה מבין יש דרכים רבות לטפל בבעיה, או לפחות להקל על הסימפטומים. על מנת למצוא את הפתרון המתאים ביותר עבורך, אני ממליצה לך לפנות למרפאה לטיפול בהפרעות תנועה. מרפאות כאלה נמצאות בבתי חולים שונים.

ד"ר מורן שויקה-רבאו - אינפומד

רופאים ומכונים בפוקוס

הצטרפו לאינדקס הרופאים!