//

שאלה - נשירת שיער בגלל מחלת לופוס

השאלה:
אני חולת לופוס זה שנתיים, מטופלת באימוראן, מיקרופירין ופלקווניל בקביעות. יש לי נשירת שיער אינטנסיבית ביותר. כיצד ניתן לטפל בזה, והאם הנשירה נובעת מהלופוס או מהאספירין?


תשובה:


לאימוראן ולפלקווניל יש תופעת לוואי לא שכיחה של נשירת שיער. לא מצאתי בספרות הרפואית מידע על קשר בין אספירין לבין נשירת שיער.

ישנו קשר מובהק בין לופוס לבין נשירת שיער מסוגים שונים. יש נשירה שמותירה צלקת, יש נשירה על בסיס מחלה אוטואימונית שהולכת יחד עם לופוס ונקראת אלופציה אראטה, ויש נשירה שאחר כך צומחת ומשקפת את פעילות המחלה. אני חושבת שסביר מאוד שמחלת הלופוס עצמה היא הסיבה לנשירת השיער שלך.

ראשית יש לטפל בלופוס. אם מגיעים למסקנה שזוהי נשירת שיער מסוג מסויים, ישנם ברפואת עור מגוון טיפולים לנשירות מסוגים שונים. לאלופציה אראטה, למשל, יש טיפולים שונים, שהצלחתם מוגבלת, אך היא משתנה בין מטופלים. הם כוללים סטרואידים מקומיים, בזריקות מקומיות או בנטילה דרך הפה, מינוקסידיל, אנטרלין, ציקלוספורין.

היוועצי בראומוטולוג המטפל בך, ואם צריך תופני לרופא עור.

בברכה,

ד"ר טלי צ'רנוביצקי - אינפומד





רופאים ומכונים בפוקוס

הצטרפו לאינדקס הרופאים!