//

שאלה - הבדיקות הדרושות לגילוי דלקת של הערמונית ומחלות מין

השאלה:
אני בן 28, מזה 9 שנים התחלתי לקיים יחסי מין, בעיקר עם נערות ליווי, עד גיל 26 ואז הפסקתי. זה היה בערך פעם בשבועיים (3 פעמים יחסי המין לא היו מוגנים), ולאחר מכן הפסקתי בכלל עם יחסי מין. לפני חודשיים התחתנתי וקיימתי יחסי מין כמה פעמים. לפני כשנתיים סבלתי מצריבה בפין בעיקר לאחר השתנה ובתכיפות במתן שתן. עשיתי בדיקות למחלות מין וכל התוצאות היו בסדר, כך גם בבדיקות שתן ודם, לא נראו שום זיהומים. התלונות נמשכו כמה חודשים, האורולוג שהייתי אצלו בדק אותי על ידי הכנסת אצבע לפי הטבעת וקבע שיש לי דלקת בערמונית ונתן לי ציפרוגיס ל - 3 חודשים, ולא חל שום שיפור במצב. הלכתי לאורולוג אחר, ונתן לי נרות אנטיביוטיקה לפי הטבעת. לאחר טיפול של 5 ימים התלונות חלפו.
לפני כשבוע שוב התחלתי להרגיש באותם סימנים, ובנוסף כאב קל בבטן התחתונה מצד ימין.
בתקופה שלאחר הפסקת קיום יחסי מין השתמשתי בחומרי סיכה שונים כמו שמן זית, קרם וסבון.

השאלות שלי:
1. האם הסימנים שציינתי הם סימנים של דלקת בערמונית?
2. קראתי שדלקת בערמונית הנגרמת ע"י כלמידיה וזיבה יכולה להעביר את המחלה ביחסי מין, האם זה נכון גם אם המחלות של כלמידיה או זיבה היו ונעלמו? (כאמור בבדיקות שעשיתי שללו את המחלות האלה),
לא רוצה להדביק את אשתי
3 .איך מטפלים במחלה זו? עיקר הדאגה שלי זה ההדבקה, ובעיות בהבאת ילדים (העברה ליילוד).תשובה:
אכן, התסמינים שאתה מתאר עשויים להיות מתאימים לדלקת של אברי המין, ובעיקר דלקת הערמונית. לא ברור לי אילו בדיקות עשו לך, אבל אם עשו רק תרבית שתן רגילה אז באמת לא ניתן לגלות זיבה, כלמידיה או שורה ארוכה אחרת של מחלות המועברות במגע מיני. כדי להבין את מחלתך יש צורך בביצוע של כמה בדיקות נוספות, כמו אולטרסאונד של הערמונית דרך פי הטבעת (TRUS) ובדיקות רגישות לגילוי חיידקים המועברים במגע מיני.

בבית החולים תל השומר ניתן לבצע בדיקת שתן מיוחדת לאיתור שש מחלות המועברות במגע מיני (לקביעת תור 03-5304937).

ד"ר איציק לוי רופא בכיר
המרפאה לסיקור, מניעה וטיפול במחלות המועברות במגע מיני
מומחה בפנימית, מחלות זיהומיות ומחלות המועברות במגע מיני

רופאים ומכונים בפוקוס

הצטרפו לאינדקס הרופאים!