שאלה - דלקות חוזרות בדרכי השתן למרות טיפול אנטיביוטי

השאלה:
אני חיילת בת 18. הבעיה שלי נמשכת כבר חודשים. כאשר התחילה לי הדלקת הראשונה בדרכי השתן, הרופא הצבאי נתן לי טיפול תרופתי של 10 ימים בזינט (יש לציין שלא ניתנה אז תרבית מכיוון שלא היה רופא יחידה מקבל שיוכל לתת הפניה לתרבית) לאחר הטיפול כעבור יומיים חזרה הדלקת בשנית.
רופא אחר נתן לי טיפול אנטיביוטי בצפורל (ושוב ללא תרבית. מכיוון שרופא היחידה המשטרתי היה בחו"ל. ולא היה מי שיתן הפניה). ...
לאחר הטיפול הרגשתי עדיין אי-נוחות לאחר מתן השתן וריח לא נעים (לכן לאחר 3 ימים מסוף הטיפול סוף סוף נתתי תרבית שיצאה שלילית), וכך במשך 3 שבועות זה נמשך, אי- נוחות במתן שתן וטיפה כאב בסוף מתן השתן.
לאחר 3 שבועות חזרה הדלקת בשלישית. הפעם היגעתי למיון מכיוון שהיה נראה לי מוגזם לקחת אנטיביוטיקה שלישית בתוך פחות מחודש, ושם מייד נתנו לי שוב זינט למרות שהתעקשתי שזה לא עזר, ובאותו יום נתתי תרבית שוב פעם! לאחר שבוע טיפול בזינט (שלא עזר שוב) הגעתי לבית חולים בשנית לקחת תוצאות תרבית. הרופא אמר שמצאו אצלי 2 חיידקים klebsiella ו- entero coccus. מקווה שרשמתי נכון. בכל מקרה אמר לי להחליף לאנטיביוטיקה ציפרודקס 250 ל5 ימים.
כרגע אני ביום הרביעי של הטיפול ואין שום שינוי! יש לציין כמו כן שעשו לי אולטרסאונד גינקולוגי ולא מצאו דבר, וכמו כן us כליות ושל כל דרכי השתן. איני יודעת כבר מה לעשות. יש לציין שבגיל 7 היתה לי גם דלקת בדרכי השתן עם החיידק קולי. עזרו לי. אני כבר לא יודעת אם זאת דלקת או אולי בכלל כיוון אחרתשובה:
את צודקת שיכול להיות שמדובר במשהו אחר. אכן יכול להיות שאת סובלת מזיהום בדרכי השתן ושתרביות אינן מלמדות דבר על מצבך בגלל שאת כבר תחת טיפולים אנטיביוטיים רבים, ויחד עם זאת יכול להיות שמדובר בזיהום במערכת הגינקולוגית או במחלה המועברת במגע מיני.

חסרים כמובן פרטים נוספים כמו תוצאות בדיקת שתן לכללית, תוצאות בדיקה גינקולוגית וכדומה. בכל מקרה אני הייתי ממליץ להפסיק (כמובן בידיעת ובהסכמת הרופא המטפל) טיפול אנטיביוטי שאינו עוזר, לפנות לרופא על מנת שיבצע בירור הכולל בדיקת שתן לכללית ולתרבית (שלא תחת טיפול אנטיביוטי), לבדוק שתן לחיידקים המועברים במגע מיני, ולפנות לבדיקה גינקולוגית. בדיקות אלו עשויות לפתור את חידתך ולעזור לך להיפטר סוף סוף מהתסמינים.

ד"ר איציק לוי רופא בכיר
המרפאה לסיקור, מניעה וטיפול במחלות המועברות במגע מיני
מומחה בפנימית, מחלות זיהומיות ומחלות המועברות במגע מיני

רופאים ומכונים בפוקוס

הצטרפו לאינדקס הרופאים!