שאלה - כאב ברקה ללא ממצאים בבדיקות

השאלה:
אני בת 36. מזה למעלה מ-10 חודשים קיים כאב באזור הרקה השמאלית. תחילה הבחנתי בו במגע יד כשהזזתי את השיער, מאז מופיע לעיתים גם בצורת דקירה, לחץ או כאב בצד שמאל של הראש. לא הזנחתי כלל - ביקרתי רופא עיניים, א.א.ג., מומחה פה ולסת, עקרתי שן בינה וכמובן סרתי לנוירולוג ששלח אותי לבדיקת CT ובדיקת MRI שהיו תקינות.

מזה שנה לוקחת אלטרוקסין לתת פעילות בלוטת התריס. חוץ מזה יש לי סקוליוזיס (אולי הכל בגלל היציבה?) וסה"כ בריאות תקינה... מחפשת נואשות איזשהו רמז מה לבדוק. השינוי היחידי שיודעת שקיים חוץ מהאלטרוקסין הוא כמויות קריאה גדולות מאד, אבל כאמור הכאב רק בצד אחד בעוד בדיקות הראייה מראות שהראייה בשתי העיניים זהה.
קצת מיואשת ולכן אני כאן, הכאב הוא חלש יחסית ולא מונע ממני שינה או תפקוד אינטנסיבי, אבל מציק לי שהוא קיים כמעט כל הזמן (היו פעמיים הפסקות של כשבועיים ימים) ובעיקר שאיני יודעת מה מקורו או איך להעלימו.


תשובה:

כאב הראש יכול לנבוע מגורמים רבים, כמו סוגי כאבי ראש השונים, מיגרנה, דלקת בסינוסים ועוד.

היות ובדיקות ההדמיה היו תקינות, אין ממצא המצריך המשך בדיקות כרגע. אני ממליץ לך להמשיך את המעקב אצל הרופא הנוירולוג שייתן לך תרופות להקלה בכאבים לפי סוג הכאב, מיקומו, האם הוא מקרין למקום אחר (גב, פנים, צוואר) ולאחר בדיקה מלאה.

אני מצרף קישור לתשובה על כאבי ראש. תוכלי למצוא נושא נוסף בחיפוש במנגנון החיפוש באתר:
http://www.infomed.co.il/questions/q_091308_8.asp
רופאים ומכונים בפוקוס

הצטרפו לאינדקס הרופאים!