שאלה - כאבים ודלקות בדרכי השתן

השאלה:
אני בת 20, לא מקיימת יחסי מין, בריאה בדרך כלל, אך סובלת מתופעה מציקה. לפני כחצי שנה אובחנה אצלי בפעם הראשונה דלקת בדרכי השתן (לויקוציטים +3 בסטיק). חוץ מהכאבים הרגילים שמאפיינים דלקת כזו, היו לי גם כאבים מאוד חזקים באזור השחלה השמאלית, שלוו בהפרשה מאוד נוזלית ולבנבנה-שקופה. ההפרשה הפכה לדמית לאחר כשבוע, אך עדיין מאוד נוזלית ומטרידה.

טופלתי במאקרודנטין ואגיסטן, והופניתי לרופא נשים אשר אמר שייתכן שהדימום החל בגלל שאותו חודש מלאו 3 שנים רצופות לנטילתי גלולות למניעת הריון ( יסמין), והפנה אותי לאולטרסאונד וגינלי אשר בוצע אבדומינאלית, ואלה התוצאות:

רחם - 70 מ"מ. מבנה תקין. רירית - 5 מ"מ.
שחלה מימין - 25 מ"מ. מבנה תקין.
שחלה משמאל - 27 מ"מ. מבנה תקין.
ללא נוזל בדוגלס.

מאז אותה פעם, ההפרשות המאוד נוזליות ומטרידות (לבנבנות, לא דמיות) ממשיכות ללא הפסקה, וגם יש לי כאבים חזקים באיזור השחלה השמאלית, ואני סובלת מדלקות בדרכי השתן (תמיד לויקוציטים +3) שהולכות וחוזרות. למקה שזה משנה, כשלושה חודשים לאחר המקרה הראשון עברתי להשתמש בגלולות פמינט.

מה יכולה להיות הסיבה להופעת ההפרשות האלה? האם יש קשר בין זה לבין הדלקת או לכאב בשחלה? איך גורמים לסבל הזה להפסיק?


תשובה:


ציינת כי את לא מקיימת יחסי מין, אז למה את לוקחת גלולות למניעת הריון במשך שלוש שנים? האם ישנה סיבה אחרת? אם אין סיבה לנטילת הגלולות, כדאי לעשות הפסקה ולבדוק אם הדלקות וההפרשות ממשיכות גם ללא גלולות למניעת הריון.

אין קשר בין הכאבים מעל השחלה לבין דלקת בדרכי השתן. אלו שתי מערכות שונות. אבל אולי הכאבים הם לא מעל השחלה אלא באזור הכליה. אני ממליצה לפנות גם לאורולוג לבדיקה ובירור של הדלקות החוזרות.

ד"ר נעמה ורבין - אינפומד

רופאים ומכונים בפוקוס

הצטרפו לאינדקס הרופאים!