שאלה - פלפיטציות הן תחושה סובייקטיבית של פעימות לב חזקות במיוחד, מהירות או לא סדירות. פלפיטציות הן אחת התלונות השכיחות ביותר שבגללן פונים מטופלים אל הרופא. לתחושת פלפיטציות יש סיבות רבות, שרובן המכריע אינ

השאלה:
פלפיטציות הן תחושה סובייקטיבית של פעימות לב חזקות במיוחד, מהירות או לא סדירות. פלפיטציות הן אחת התלונות השכיחות ביותר שבגללן פונים מטופלים אל הרופא. לתחושת פלפיטציות יש סיבות רבות, שרובן המכריע אינו מדאיג. אבל במקרים נדירים הן עלולות להעיד על הפרע


תשובה:
פלפיטציות הן תחושה סובייקטיבית של פעימות לב חזקות במיוחד, מהירות או לא סדירות.
פלפיטציות הן אחת התלונות השכיחות ביותר שבגללן פונים מטופלים אל הרופא.

לתחושת פלפיטציות יש סיבות רבות, שרובן המכריע אינו מדאיג. אבל במקרים נדירים הן עלולות להעיד על הפרעה בקצב הלב, שעשויה להיות מסוכנת.

בחלק מן המקרים הסיבה לפלפיטציות אינה מאובחנת, למרות בירור שנערך לחולה. בין הסיבות השכיחות ניתן למנות סיבות לבביות, כמו כן מצבי חרדה ודיכאון הם סיבה שכיחה לתחושה של דפיקות לב, תרופות מסויימות עשויות לגרום לכך, תפקוד יתר של בלוטת התריס, צריכת יתר של קפה, אנמיה ועוד.

כדי לברר את הסיבה לפלפיטציות עליך לגשת אל הרופא שלך, כדי שיוכל לברר טוב יותר את אופיין של הפלפיטציות: מתי הופיעו לראשונה, מה גורם לתחושת הפלפיטציות ומה מקל עליה, מחלות רקע, טיפול תרופתי, הרגלים ועוד.
השלב הבא הוא בדיקה גופנית מלאה וא.ק.ג.

בחלק מן המקרים מומלץ לערוך בדיקות מעבדה - כולל ספירת דם ותפקוד בלוטת התריס.
אם ההערכה העלתה ממצאים חשודים - יש להמשיך את הבירור על פי החשד.

הטיפול מותאם לגורם לפלפיטציות.

ראי גם תשובה קודמת בפורטל אינפומד בקישור הבא:
http://www.infomed.co.il/questions/q_020205_1.htm

[07/03/2006]
רופאים ומכונים בפוקוס

הצטרפו לאינדקס הרופאים!