שאלה - שימוש ממושך באיזומד (הידרוקווינון)

השאלה:
אני בת 41. לפני כשנתיים עשיתי ניתוח פלסטי באף. במקביל אני משתמשת באיזומד לפנים, ונהיה לי כתם על חצי אף, כאילו הדביקו לי אף אחר. אני לא יודעת ממה זה, אולי בגלל האיזומד. אני משתמשת במשחה באופן קבוע כבר יותר משנתיים. אני רוצה לעשות לייזר בפנים, אך אמרו


תשובה:


איזומד ( הידרוקווינון) היאא תרופה המבהירה כתמי עור, אשר פועלת על ידי עיכוב יצירת המלנין בעור. טיפול זה מיועד למצבים שבהם יש פיגמנטציית יתר של העור, כגון כלואזמה (כתמים חומים המופיעים בזמן הריון), לנטיגו (כתמים חומים כתוצאה מחשיפה לשמש), כתמי זקנה, כתמים כתוצאה מאקנה, ונמשים.

אסור להיחשף לשמש בזמן השימוש, וכן יש להשתמש בקרם הגנה תוך כדי הטיפול ואחריו. שימוש ממושך בקרם, או שימוש בתכשירים המכילים ריכוז גבוה של הידרוקווינון, עלול לגרום לפיגמנטציית יתר, בעיקר אם העור חשוף לשמש, וייתכן כי זה מה שקרה אצלך.

לא ציינת מהו הטיפול שאותו את מתכוונת לעבור, ולכן איני יכולה לייעץ לגבי הפסקת השימוש באיזומד. אנא התייעצי על כך עם רופא עור.

כל טוב,

ד"ר קרן גלרון - אינפומד




רופאים ומכונים בפוקוס

הצטרפו לאינדקס הרופאים!