שאלה - הטיפול באטופיק דרמטיטיס אצל תינוק

השאלה:
בני בן חצי שנה, עדיין יונק, ואובחן על ידי רופא הילדים כלוקה באסתמה של העור במידה חלשה, עקב פריחות של נקודות אדומות שהופיעו ושלאחריהן נותר גירוי מגרד. הרופא נתן לי מרשם לדרמקול למריחה פעמיים ביום. כיצד והאם ניתן לאתר את גורמי התופעה ולטפל בהם? 2. כי


תשובה:


אסתמה של העור בפי העם, או אטופיק דרמטיטיס בפי אנשי המקצוע, היא בעיית עור התוקפת בעיקר תינוקות וילדים, וברוב המקרים חולפת עם גיל ההתבגרות. ישנם אנשים אשר אצלם המחלה ממשיכה גם בגיל הבגרות, ויש כאלה שהמחלה מתפרצת אצלם בבגרות ואז, ברוב המקרים, המחלה לא נעלמת.

מובן שכדאי לסור לרופא עור ילדים על מנת שייתן את האבחנה הנכונה! גם לאחר מכן, המעקב והטיפול הניתן, מומלץ שיינתנו על ידי רופא עור מומחה לילדים ולא על ידי רופא אחר.

עדיין לא מצאו גורם ספציפי למחלה, וחושבים שהיא נגרמת משילוב של גורמים גנטיים וסביבתיים. הטיפול הוא טיפול סימפטומטי בלבד ואינו מרפא את המחלה.

דווקא שהות ממושכת באמבטיה איננה מומלצת. עדיפה שהות קצרה יותר ובמים פושרים-חמימים כדי לא לגרום לגירוי העור. יש להימנע מסבונים מסחריים, עדיף לעבור לסבונים רפואיים, כגון הרמל בלניאום ודומיו, אשר נמצאים ברשתות הפארם השונות.

במקרים קשים יותר, או במקומות ספציפיים בגוף בהם הגרד הוא עיקש וישנה פריחה קשה, ניתן להשתמש במשחות ותרופות שונות, אך זה נעשה לפי חומרת המצב ומיקום הפריחה, ולכן הטיפול ניתן רק על ידי רופא העור אשר רואה את הילד ובודק אותו.

מידע נוסף בנושא אטופיק דרמטיטיס תוכלו למצוא בתשובות אחרות בפורטל אינפומד.

ד"ר גיל טאובר - אינפומד
רופאים ומכונים בפוקוס

הצטרפו לאינדקס הרופאים!