שאלה - נפיחות באיבר המין של גבר ובקשרית לימפה מפשעתית

השאלה:
אני בן 30. לפני יומיים התנפחה לי בלוטת הלימפה במפשעה השמאלית, המקום היה אדמדם. ביקרתי אצל רופא משפחה. היה לי חום בינוני שנמשך כיום. במקביל חשתי כי איבר המין מגורה מאוד ושמתחת לעורלה יש נפיחות. כעת אין לי חום, האדמדמיות ירדה ונותר רק כאב מקומי של בלוט


תשובה:


השילוב של נפיחות, אודם ורגישות בקשרית לימפה מפשעתית עם נפיחות וגירוי באיבר המין בגבר צעיר אצל גבר פעיל מינית מכוון כמעט בוודאות למחלה המועברת ביחסי מין. לא ציינת אם היו פצעים או הפרשות מאיבר המין בשלב זה או אחר בשבועות האחרונים. יש לי שתי המלצות.

1. פנה לרופא בהקדם על מנת לברר איזה זיהום בדיוק גורם לתסמינים הנוכחיים. הזיהומים השכיחים שיכולים לגרום לתופעות כאלו הם סיפיליס (עגבת), זיבה, כלמידיה, הרפס ועוד. חלק מהמחלות הללו בנות טיפול, ואפילו מחייבות טיפול על מנת לא להגיע לשלבים מתקדמים ובעייתיים יותר שלהן. כמו כן, חשוב לזכור שמחלת מין אחת היא גורם סיכון למחלות מין אחרות, ולכן חשוב שתעשה בדיקות גם למחלות אחרות המועברות במין, כמו HIV, הפטיטיס B והפטיטיס C.

2. אל תקיים יחסי מין עד שתברר בדיוק מה יש לך, כדי שלא תדביק אחרים במחלה. באופן כללי מעתה והלאה - מין בטוח עם קונדום בלבד!

ישנן בארץ שתי מרפאות לאיתור וטיפול במחלות המועברות במין: אחת ברחוב לוינסקי 108 בתל אביב ואחת ברחוב הפרסים 15 בחיפה. ניתן לפנות אליהן ולבצע את כל הבירור והטיפול הדרוש. אם אתה יכול להגיע לאחת מהן, אני ממליצה בחום.

ד"ר קרן מאיר-שפריר - אינפומד
רופאים ומכונים בפוקוס

הצטרפו לאינדקס הרופאים!