שאלה - נטילת כדורי אבץ שגורמת הקאה

השאלה:
חברה שלי לוקחת כדורי אבץ כי אמרו לה שזה יעיל נגד אקנה. גם לי אמרו אותו דבר, אך כאשר אני נוטלת כדור כזה - בערך שעה אחר כך אני מקיאה. כמובן שהפסקתי לקחת את הכדורים כאשר הבנתי מה זה גורם לי. למה האבץ גורם לי להקאה?




תשובה:


כל אדם מגיב אחרת לתכשירים ותרופות. לכל תרופה גם יש תופעות לוואי משלה. אבץ ידוע כגורם להקאות כשהמינון שלו גבוה. ניתן לבדוק אם חסר לך אבץ בבדיקת דם. ייתכן שרמת האבץ בגוף שלך היא בגדר הנורמה ואינך זקוקה לאבץ נוסף, ושלכן את מגיבה בצורה כזו.

האם את נוטלת עוד תרופות או ויטמינים? לפעמים ערבוב יכול גם כן לגרום לתופעות דומות. עוד המלצה קטנה, נסי לקחת את האבץ בלילה על קיבה ריקה.

ד"ר נעמה זנזורי - אינפומד





רופאים ומכונים בפוקוס
רופאים בתחום
פרופ' חנן גוזנר-גור פרופ' חנן גוזנר-גור
מומחה בראומטולוגיה וברפואה פנימית קרא עוד
ד"ר ראובן בן-טובים ד"ר ראובן בן-טובים
רופא אא"ג ובעיקר עוסק בעריכת חוות דעת רפואיות... קרא עוד
מידע וכלים שימושיים

אינפומד בריאות דיגיטלית בע"מ