שאלה - בעיה של כאבי צוואר ומיגרנות

השאלה:
אני יחסית צעירה וסובלת ממתח נפשי, לחץ דם גבוה ועודף משקל. לאחרונה, לסירוגין אני סובלת מכאבים חזקים בצוואר, שבנוסף גורמים לי למיגרנות (לאחר בדיקה יש יישור של הצוואר ואני מתעתדת לעשות פיזותרפיה), ואם די בכל אלה, לאחרונה בלילה נרדמות לי כפות הידים עד כדי כך שאני מתעוררת. האם זה מעיד על דבר מה?
(בעלי עבר אירוע מוחי לפני חצי שנה ואני די חוששת)תשובה:
הסימפטומים שאת מתארת אינם אופייניים לאירוע מוחי, אולם היותך סובלת מעודף משקל ויתר לחץ דם מעלה את הסיכון לטרשת עורקים ואירועי לב ומוח ללא קשר לסימפטומים שלך. לכן עלייך לנסות לרדת במשקל, לטפל ולאזן את לחץ הדם הגבוה, לעשות פעילות גופנית באופן קבוע ולעקוב אחר רמת השומנים בדם.

לגבי הסימפטומים מהם את סובלת - ראשית, מתח נפשי כשלעצמו יכול להוביל לכל הסימפטומים אותם את מתארת. שנית - בעיה בעמוד שדרה צווארי, שלדברייך נמצאה אצלך בצילום צוואר, יכולה להתבטא בכאבי צוואר, כאבי ראש ואף נימול והפרעות תחושה בידיים.

מאידך, כאשר מופיעים סימפטומים נוירולוגיים כאלה (תחושת ההירדמות של הידיים) בתדירות גבוהה - יש מקום להמשך בירור שיכלול תשאול, בדיקה גופנית ונוירולוגית וגם בדיקות הדמייה נוספות כגון CT עמוד שדרה צווארי, וזאת על מנת לשלול בעיה חמורה יותר בעמוד השדרה הצווארי שמצריכה טיפול מעבר לפיזיותרפיה.

רופאים ומכונים בפוקוס

הצטרפו לאינדקס הרופאים!