שאלה - בדיקות לאלרגיה לאדם עם אסתמה וגסטריטיס

השאלה:
עשיתי בדיקות אלרגיה למזונות באמצעות דקירות בידיים, והתוצאות היו שליליות לחלב, חיטה, פירות, בשר, ודברים אחרים. האם מכאן שאיני אלרגי לדברים האלה באופן חד-משמעי? אני אסתמטי, ויש לי גם דלקת קיבה כרונית.


תשובה:


לצערי, לא ציינת מדוע עברת את בדיקות האלרגיה, ומהם הסימפטומים הנלווים לאלרגיה ממנה אתה סובל: אם האלרגיה מופיעה רק בזמן התקפי אסתמה או החמרה במצב המחלה הבסיסית, סוג הגרד, הפיזור בגוף, אם הבעיה מגיבה לטיפול תרופתי, מהו משך הופעת הסימפטומים, אם מדובר במקרה ראשון או במקרים חוזרים, האם מצבך מושפע מעונות השנה או מחום וקור, ועוד המון פרטים היכולים ללמד על סוג האלרגיה, על מקורה ועל הטיפול המתאים לה.

ככלל, ידוע כי לאנשים אסתמטיים יש סיכוי גבוה יותר מאשר באוכלוסייה הממוצעת לפתח אלרגיות מסוגים שונים. כמו כן, הבדיקות שעברת הן בדיקות אבחנתיות העוזרות לאלרגולוג להגיע לאבחנה, אך אינן מספקות מידע במאת האחוזים, וישנם מקרים בהם הן לא מספקות את המידע הנחוץ. בנוסף, ישנם סוגי אלרגיות שלגביהן בדיקות אלו אינן טובות. זה כך, למשל, בחולי אטופיק דרמטיטיס.

בנוגע לגסטריטיס (דלקת הקיבה) הכרונית, אני מציע לך לפנות לגסטרואנטרולוג בקהילה כדי שיוכל לאבחן במדוייק את המחלה, לערוך את בדיקות ההדמייה הנדרשות ולתת לך טיפול תרופתי המתאים למחלה. לגסטריטיס ישנם טיפולים תרופתיים יעילים ביותר, וברוב המקרים אפשר להיפטר ממנה.

ד"ר גיל טאובר - אינפומד

רופאים ומכונים בפוקוס

הצטרפו לאינדקס הרופאים!