שאלה - מידע על החיידק סטפילוקוקוס זהוב עמיד למתיצילין - MRSA

השאלה:
חמותי בת 83 חולה בסרטן. היא היתה כחודש בבית החולים ועברה ניתוח ריאות. יש לה בעיה בנשימה והיא צורכת חמצן 24 שעות. נודע לנו שנדבקה בחיידק מרסה בבית החולים. ברצוני לדעת מה ההשלכות של חיידק זה, ואם מבקרים קצת מצוננים יכולים לבקר את החולה. אני יודעת שצריך


תשובה:


קשה מאוד לענות על השאלה, כיוון שחסר הרבה מידע: האם חמותך עדיין מאושפזת בבית חולים? מאיזה סרטן היא סובלת? האם קבלה טיפולים מלבד הניתוח? האם היא סובלת מזיהום של MRSA או שהיא רק נשאית של החיידק? היכן צמח החיידק? האם קיבלה טיפול נגד החיידק?

MRSA או MERSA הם ראשי תיבות של Methycillin-Resistant Staphylococcus Aureus, או בעברית סטפילוקוקוס זהוב עמיד למתיצילין. לחיידק מסוג סטפילוקוקוס אאוראוס עמידות נרחבת לאנטיביוטיקה. הוא נמצא בדרך כלל בנחיריים, למרות שהוא עשוי להתיישב גם במערכת הנשימה, בפצעים פתוחים, בעירויים תוך-ורידיים ובמערכת השתן. אנשים בריאים עשויים להיות נשאים של MRSA, ולהיות אסימפטומטיים.

כאשר מערכת החיסון ירודה, עולה הסיכון לסבול מזיהום פולשני בחיידק. החיידק גורם בדרך כלל לזיהומים בעור וברקמה הרכה, אך הוא עשוי לגרום גם לזיהומים באיברים אחרים, כמו הריאות, העצם והדם.

כדי לברר פרטים ספציפיים על חמותך יש לשאול את הרופאים המטפלים בה בבית החולים, אם היא עדיין מאושפזת, או בקהילה.

ד"ר ליה עשת - אינפומד

רופאים ומכונים בפוקוס

הצטרפו לאינדקס הרופאים!