שאלה - דלקות חוזרות אחרי ניתוח סינוס פילונידלי

השאלה:
אני בת 40, סובלת מסינוס פילונידלי חוזר. אחרי שני ניתוחים הסינוס פתוח, אבל נוצרת שם דלקת פעם בחודש, לדעתי סביב מועד הביוץ. אני לא יכולה לקחת הורמונים משום שזה גורם לי לבעיות בתפקודי הכבד. פעם בחודש שואבים לי מוגלה. אני מקבלת אנטיביוטיקה וסובלת מאוד. ה


תשובה:


סינוס פילונידלי הוא פתח בעור בחלק העליון של השסע בין הישבנים. הטיפול הוא על ידי ניתוח בלבד, ובמקרים בודדים בהם הזיהום מזוהה בשלב ההתחלתי ביותר, ניתן גם לטפל באנטיביוטיקה.

ניתוח סינוס פילונידלי ידוע בבעיותיו: כאבים, דלקת מקומית, הישנות הבעיה, וצלקת מכוערת. סיבוך נדיר הוא פגיעה בתעלת עמוד השדרה עד כדי יצירת זיהום. ישנם סוגים שונים של ניתוחים לטיפול בסינוס פילונידלי, ושיעורי ההצלחה של ניתוחים אלה שונים בהתאם לסוג הניתוח, גודל הסינוס והכירורג המבצע, כך שישנם מקרים לא מעטים בהם על אף הניתוחף הזיהום חוזר.

הגישה הטיפולית לסינוס פילונידלי שונה בין רופאים שונים. יש הסבורים שיש לנתח מייד עם הופעת הזיהום הראשון, ויש הסבורים שיש לנתח רק לאחר הופעת הזיהום השני, הואיל והצלחת הניתוח אינה 100%.

כאשר הסינוס ישנו הוא מקום רגיש לזיהומים. כיום ידוע כי הסינוס מתפתח בעיקר אצל אנשים המבלים הרבה זמן בישיבה, לא מבצעים פעילות ספורטיבית, ואצל אנשים שמנים. נסי להימנע מכל הדברים האלה וראי אם יש שיפור. בכל מקרה, המשיכי את המעקב הכירורגי.

ד"ר נעמה זנזורי - אינפומד

רופאים ומכונים בפוקוס

הצטרפו לאינדקס הרופאים!