שאלה - כאבים ברגל עם חשש לפריצת דיסק

השאלה:
זה חודשיים שיש לי כאב נע ברגל שמאל. הוא התחיל באיזור המפשעה והמשיך לאזור הברך ולירך. עברתי בדיקות דם, צילום גב, אולטרסאונד באיזור המפשעה ולא נמצאו דלקת, בקע, פריצת דיסק או כל בעיה אחרת. הכאבים מופיעים בעיקר בשינוי מצב מישיבה לעמידה, ואחר כך במשך הע


תשובה:


מבחינה אורתופדית אין בתוצאות בדיקות הדם שלך נתונים מדאיגים, והן לא יכולות להסביר את הכאבים או את מקור הכאב. ערכי הכולסטרול שלך מעט גבוהים, ועליך להמשיך לעקוב אחריהם (האם היית בצום בזמן לקיחת הדם?). אם הם לא ירדו, עליך לשקול דיאטה מתאימה, או אפילו טיפול תרופתי. כל זה תוכל לעשות בעזרת רופא המשפחה.

לגבי הכאבים הנודדים ברגל, כאבים במפשעה ובברך יכולים לנבוע מכמה סיבות אורתופדיות. הכאב יכול להיות מוקרן מהגב, ממפרק הירך, ממפרק הברך, וגם יכול להיות שיש לך בעיה מבנית בכפות הרגליים שגורמת ליציבה לא נכונה.

כתבת שלא נמצאה פריצת דיסק בבדיקות שהזכרת. בצילום רנטגן רגיל לא ניתן לאבחן פריצת דיסק. לצורך זה עליך לעבור בדיקת CT. בכל מקרה, לפני שתעבור עוד בדיקות, שחלקן עלולות להיות מיותרות, הייתי ממליץ לך לגשת לאורתופד ולעבור בדיקה גופנית יסודית. אם הבדיקה הגופנית שלך תעלה חשד לפריצת דיסק, תופנה ל-CT, אך ייתכן כי האורתופד יחליט לבצע בדיקות אחרות, כגון מיפוי עצמות או בדיקת EMG. כאמור, כל זה תלוי בבדיקה הגופנית.

מקווה שהסרתי מעט דאגות מליבך

בברכה

ד"ר עמית גיל - אינפומד

רופאים ומכונים בפוקוס

הצטרפו לאינדקס הרופאים!