שאלה - כאב ראש חזק ומתמשך שמצריך בירור

השאלה:
אני בת 29, בריאה בדרך כלל, למעט ניתוחים אורתופדיים שעברתי ביד בעקבות שבר. בחודש האחרון התחילו להופיע אצלי כאבי ראש בעוצמה מאוד חזקה. הכאב מופיע ללא כל התראה מוקדמת ומסרב לעזוב אותי במשך כמה שעות. יש לפעמים תחושה של "נימול" בחלק האחורי של הר


תשובה:


כאבי ראש הם אחת הבעיות הגופניות השכיחות ביותר. הם עשויים לנבוע ממספר סיבות, וברובם המכריע של המקרים הם מטרידים, אך אינם מסוכנים. הסיבות השכיחות ביותר לכאבי ראש הן מיגרנות וכאב ראש הנובע ממתח שרירי ונקרא Tension Headache.

מכיוון שאת מתארת כאב ראש במשך החודש האחרון, עליך לפנות אל רופא המשפחה שלך, כדי שיוכל לברר יותר פרטים על כאב הראש: אופי הכאב, תדירות ההתקפים, האם כאב הראש מופיע בשעה מסויימת ביום, אם סבלת מכאבי ראש בעבר, חומרת הכאב, ואם חל בה שינוי מאז שהתחלת לסבול מכאב הראש, סימפטומים נלווים (למשל בחילה או רגישות לאור), תגובה לטיפול נגד כאבים, סיפור משפחתי של מיגרנה, שינוי בעבודה או באורח החיים לאחרונה, שינויים במשקל, שינה, פעילות גופנית או תזונה, אם התחלת לקחת תרופות לאחרונה (כולל, למשל, גלולות למניעת הריון), אם כאבי הראש החלו במקביל לתקופה של מתח נפשי, גורמים המחמירים את הכאב ומקלים עליו ועוד.

התשובות לשאלות אלו, יחד עם ממצאי בדיקה גופנית, יוכלו לסייע לו להתאים לך טיפול או לשלוח אותך להמשך בירור, אם יחשוב כי יש צורך בכך.

עוד על כאבי ראש תוכלי לקרוא באינפומד:

http://www.infomed.co.il/headache.asp
רופאים ומכונים בפוקוס

הצטרפו לאינדקס הרופאים!