שאלה - שוני בין שתי שפתי הנרתיק אצל נערה

השאלה:
אני בת 16 ולאחרונה הבחנתי בחוסר נעימות באיבר המין ואף בצריבה בעת מתן שתן. לאחר המקלחת השתמשתי במראה על מנת לראות אם יש בעיה באיבר המין. הבחנתי שהצד השמאלי של השפה הפנימית שלי יותר גדול מהצד הימני בצורה משמעותית ואף שחור בקצה ונמתח. מצב זה קיים כבר בע


תשובה:


צריבה במתן שתן המלווה בתחושת אי-נוחות מתאימה מאוד לדלקת בדרכי השתן. דלקת בדרכי השתן ניתן לאבחן על ידי בדיקת שתן פשוטה ולא חודרנית. גשי לרופא/ת המשפחה, ספרי על התופעה, ומיד תופני לבדיקה ותקבלי טיפול בהתאם.

לגבי הממצאים שראית במראה, כפי שגם יתר המערכות הזוגיות בגופנו אינן לגמרי סימטריות (למשל כף יד אחת יכולה להיות גדולה מהשניה), כך גם השפתיים באבר המין יכולות להיות לא סימטריות. יתכן בהחלט ששפה אחת תהיה גדולה יותר או כהה יותר מהשניה, ולכן ייתכן שמדובר בהבדלים נורמלים.

לא ברור ממכתבך אם לפני שנה המצב היה שונה. אם אכן חל שינוי, יש מקום לבדיקה. כמו כן, עלייך להבין שתיאור מילולי אינו יכול להחליף מראה עיניים ובדיקה. אני מבינה את המבוכה הכרוכה בבדיקה כזו, אך חשוב מאוד לא להזניח גם את האיברים האינטימיים, ולטפל במידת הצורך.

במקרה הזה, הבדיקה תהיה חיצונית בלבד, ותארך מקסימום דקה, כך שתוכלי לחסוך לעצמך הרבה תהיות ועוגמת נפש על ידי פניה לרופא/ת נשים.

תמונות בנושא תוכלי לראות כאן:

http://www.medicalook.com/human_anatomy/organs/Vagina.html
רופאים ומכונים בפוקוס

הצטרפו לאינדקס הרופאים!