שאלה - עצות לנערה בת 14 שסובלת מעקמת

השאלה:
אני בת 14. יש לי עקמת גבית ימנית בזווית 25 מעלות. המחזור התחיל בגיל 12 ו-8 חודשים. אורתופד אחד הציע שאשתמש מיידית במחוך והשני הציע מעקב למשך 4-3 החודשים הקרובים. מה כדאי לי לעשות?


תשובה:


כפי שעניתי בשאלות קודמות בנושא, לכל עקמת אופי וצורת התפתחות משלה, ויש להתאים את הטיפול האישי לעקמת. האורתופד שממליץ לעקוב ולראות בעוד 4-3 חודשים מעוניין כנראה לראות אם ישנה החמרה בזווית העקמת, ורק אז להתאים ניתוח או טיפול שמרני. השני מעוניין להתחיל בטיפול מייד, על מנת למנוע התפתחות.

הזווית שלך היא גבולית, ולכן השוני בדעות. אני בדיעה שיש לטפל בעקמת בהקדם האפשרי על ידי שילוב נכון של טיפוליים שמרניים על מנת לנסות להימנע מניתוח אחר כך.

על הטיפול בסקוליוזיס (עקמת) להיות רב-ממדי ולכלול תרגול תנועתי בעזרת מראות, המפתח את המודעות שלך ליציבה ולפעילות נכונים; ותרגול נשימתי להגדלת נפח הריאות, אשר תורם להגדלת התנועתיות של מפרקי הצלעות, המפעילות את מערכת השרירים סביב עמוד השדרה. השרירים מתחזקים, פועלים על עמוד השדרה והשלד, ויוצרים תהליך של הזדקפות. כאשר ישנה המודעות לכך בחיי היומיום, המוח לומד את המצב החדש של הגוף.

לעיתים ניתן להיעזר בחבישת מחוך, על מנת לעצור את התקדמות העקמת. עליך להבין כי את צריכה להתחייב לטיפולים אלה מבחינה נפשית וגופנית, אבל על ידי ביצוע נכון, במקרים רבים, ובעיקר בשלב ההתפתחותי שלך, אפשר להגיע לתוצאות נהדרות.

יש לי שתי עצות עבורך. האחת היאא להעזר באורתופד ילדים שמתמחה בבעיות גב. השנייה - לבקש הפניה מקופת החולים או מהאורתופד לטיפול פיזיותרפי במרכז שמתמחה בעקמת.

בהצלחה,

ד"ר עמית גיל - אינפומד

רופאים ומכונים בפוקוס

הצטרפו לאינדקס הרופאים!