שאלה - טיפולי שיניים ונטילת אנטיביוטיקה בהריון

השאלה:
אני בתחילת הריון, בשבוע ה-7. אני סובלת מצינון נוראי כבר הרבה זמן, אך ביומיים האחרונים התחילו גם כאבי ראש בלתי נסבלים סביב עין ימין. אני יודעת שזה כנראה סינוסיטיס, ולמרות שנאתי לאנטיביוטיקות מתכוונת ללכת מחר לרופא ולהתחיל לקחת, כי לא יכולה לשאת יותר א


תשובה:


יש לזכור שאפילו בהריון, חשוב מאוד קודם כל לדאוג לבריאות האישה, שכן אישה לא בריאה לא תוכל להמשיך לשאת את ההריון, מה גם שהזנחה בתואנה שלא רוצים לפגוע בעובר, יכולה להביא לתוצאות הרות אסון.

לגבי שימוש באנטיביוטיקה בזמן הריון - מובן שאם אפשר, עדיף לא ליטול תרופות, אך ישנם מספיק סוגים של אנטיביוטיקות שהוכחו כבטוחות לשימוש בהריון, ואינן גורמות שום נזק לעובר. יש להיוועץ ברופא המטפל לפני נטילת כל תרופה שהיא בהריון.

בעניין טיפולי השיניים - אמנם נשים רבות מאמינות שאין לבצע טיפולי שיניים בהריון, ואכן רצוי לא לעבור טיפולי שיניים גדולים (כמו השתלת כתרים וכו') במהלך כל ההריון. במקרה של טיפולים קטנים יותר, אם לא מדובר בסכנת חיים, רצוי לדחות את הטיפול לפחות עד לשבוע ה-10. אך שוב, חשוב לשקול את הנזק מול התועלת. אם את יודעת שיש לך חור בשן, אשר גורם לכאבים ואף עלול להוביל לסיבוכים אם לא יטופל, יש בהחלט מקום לפנות לרופא השיניים ולהיוועץ עמו. יתכן שהוא יוכל לסתום את החור באופן זמני ללא חומרי אלחוש.

ד"ר מורן שויקה-רבאו - אינפומד

רופאים ומכונים בפוקוס

הצטרפו לאינדקס הרופאים!