שאלה - בני, בן שנה, נמצא שלושה שבועות בגן ילדים, ומתוכם, במשך שבועיים היה חולה עם חום מאוד גבוה (שפעת, דלקת אוזניים וצרות אחרות - כל פעם 40 מעלות חום). ביום חמישי האחרון עלה החום מעל 40 מעלות והבעיה אובחנה כ

השאלה:
בני, בן שנה, נמצא שלושה שבועות בגן ילדים, ומתוכם, במשך שבועיים היה חולה עם חום מאוד גבוה (שפעת, דלקת אוזניים וצרות אחרות - כל פעם 40 מעלות חום). ביום חמישי האחרון עלה החום מעל 40 מעלות והבעיה אובחנה כדלקת אוזניים. לאחר שהטיפול האנטיביוטי לא עזר חזרנו


תשובה:


כאשר ילד מתחיל לבקר בגן, הוא נחשף להרבה מאוד מחלות ילדים שלא היה נחשף אליהן בבית, ולכן מאוד שגרתי שילד בגן חולה. לפעמים ישנם הפרשי זמן בין המחלות, ולעיתים הן באות אחת אחרי השנייה, תלוי בחשיפה. מובן שחשוב בכל פעם לבדוק מה מקור המחלה ולטפל בהתאם.

סביר להניח, למרות שלא דווח על עוד מקרים מהגן, שבנך אכן בנך נדבק בגן הילדים. גם אם אין כעת ילד חולה, יתכן שהיה, והוא עדיין מפריש את החיידק בצואה, ומספיק שפעם אחת לא שוטפים ידיים כמו צריך כדי להדביק את האחרים.

דיזנטריה היא זיהום של המעי שנרכש באמצעות מזון או ממים מזוהמים, וגורם לכאבי בטן ולשלשול המלווה בדם, מוגלה וריר. הסוגים השכיחים ביותר של דיזנטריה הם דיזנטריה אמבית ודיזנטריה בצילרית. הטיפול כולל תרופות אנטיביוטיות ושתייה מרובה. גם את עלולה להידבק בדיזנטריה, ולרוב אין לכך השלכות על העובר אם המחלה היא קלה וחולפת, אך בכל זאת, חשוב להיות במעקב.

לגבי מחלות זיהומיות אחרות, חשוב שגם בנך בנך וגם את תהיו במעקב, שכן לכל מחלה יש השפעה שונה על מהלך ההריון.

ד"ר נעמה זנזורי - אינפומד

רופאים ומכונים בפוקוס

הצטרפו לאינדקס הרופאים!