שאלה - הטיפולים לדלקת בגיד הברך

השאלה:
אני בן 26 וזה שלושה שבועות סובל מלחץ על ברך ימין בצד. הייתי אצל רופא המשפחה, הוא בדק לי את הברך על ידי לחיצה, ונתן לי הפנייה לאורתופד עם אבחנה של Arthralgia. עשיתי גם צילום של הברכיים. האורתופד אבחון שזה tendinitis knee or bursitis, והמליץ על פיזיותר


תשובה:


אנסה לענות לך על אף מיעוט הנתונים שסיפקת. אתה אדם צעיר, ולכן פחות סביר שיש לך בעיה בעצמות, אולם רק צילום רנטגן יוכל לשלול זאת לגמרי. כמו כן, אתה סובל מעודף משקל, המוסיף עומס על הברכיים.

האבחנה של האורתופד מאפשרת לחשוב שאכן מדובר בדלקת מקומית בגיד בגלל עומס, עקב הליכה מרובה או מאמץ, יחד עם עודף המשקל שתיארת. אם כך, כדאי לך באמת לפנות לפיזיותרפיה, שם יוכלו לעזור לך בכמה טכניקות שונות. יתכן שיחליטו לעשות לך אולטרסאונד טיפולי על נקודת הכאב או טיפול ב taping - פלסטר מיוחד שמטרתו לתמוך ברקמות הברך. סביר שגם יראו לך מתיחות של הברך ודרכים לחזק את השרירים סביב הברך.

השרירים אינם "מתרגלים" לעומס, אבל ניתן לחזק אותם כדי שיהיו מסוגלים לשאת את העומס. חיזוק זה דורש עבודה והתמדה מצידך. כדי להקל על השרירים ועל המפרק באופן כללי, רצוי גם להוריד מהם עומס, ובמקרה שלך - הורדה במשקל.

הכדורים שניתנו לך הם נגד דלקת, וסביר שגם הם יעזרו לפחות בהתחלה להנמיך את רמת הדלקת, ומכאן את רמת הכאב, אך הם לא יפתרו את הבעיה לטווח ארוך אם לא תטפל כאמור לעיל.

מקווה שעזרתי,

קתרין אטל - פיזיותרפיסטית

רופאים ומכונים בפוקוס

הצטרפו לאינדקס הרופאים!