//

שאלה - מידע על בדיקת MRI

השאלה:
בתוך חודשיים עברתי 2 בדיקות MRI. אשמח לשמוע מה דעתך על התוצאות: "מודגמים נגעים מוקדיים בעלי אות גבוה בשקלול FLAIR בחומר הלבן התת-קליפתי בהמיספרות. המוח הגדול והמזנצפלון משמאל". "הצללה וציסטות רטנציוניות בסינוס משמאל".


תשובה:


בדיקת ה-MRI היא בדיקה שבה משתמשים בשיטת הדמיה המבוססת על שדות מגנטיים רבי עצמה ובגלי רדיו כדי ליצור הדמיה של איבר בגוף. בשיטה מפעילים שדה מגנטי החזק פי 10,000 מהשדה המגנטי של כדור הארץ. שיעור קטן מיוני המימן ברקמות הגוף "מתיישרים" בהשפעת השדה המגנטי (כלומר, מסתובבים בכיוון אחד), וכאשר מקרינים לעברם קרינת רדיו, הם מחזירים אות שאותו הופך המחשב לתמונה בת משמעות של האיבר.

בבדיקה שלך נראו שני נגעים בחומר הלבן של המוח, מיקומם בהמיספרת המוח הגדול ובמזנצפלון משמאל. לא ברור לי האם הכוונה לנגעים היכולים להצביע על טרשת נפוצה או על גידול.

ציסטה היא גוש או כיס לא תקין, מלא בנוזל או בחומר מוצק למחצה, שעשוי להופיע בכל איבר או רקמה. בסינוס משמאל הודגמה ציסטה רטנציונית, כלומר ציסטות שבהן יש חסימה של התעלה.

מכיוון שאינני מכירה את הרקע שלך ואת הבעיות מהן את סובלת, קשה לי לשייך את הממצאים לאבחנה מסוימת. אני מציעה שתפני עם תוצאות הבדיקות לנוירולוג לקבלת אבחנה מדויקת.

בהצלחה,

ד"ר נעמה זנזורי - אינפומד

רופאים ומכונים בפוקוס

הצטרפו לאינדקס הרופאים!