שאלה - דלקות גרון חוזרות ופסוריאזיס

השאלה:
מאז שאני תינוק אני סובל מדלקות גרון. כשהייתי קטן זה היה מלווה בחום, וטופלתי בזריקות פניצילין. כיום, לאורך השנים האחרונות, זה מלווה בליחה מוגלתית לאורך כל השנה. אני סובל מדלקת מפרקים פסוריאטית כ-18 שנה. האם יש קשר בין דלקות גרון לפסוריאזיס? הייתי אצל
תשובה:


המצב שאתה מתאר יכול להתאים לדלקת גרון סטרפטוקוקלית כרונית (נשאות) או לאירועים חוזרים. נשאות נקבעת על ידי משטח לוע חיובי ללא או עם נוכחות של נוגדנים. דלקת גרון חוזרת מוגדרת כמצב של 7 אירועים בשנה, חמישה אירועים בשנתיים או שלושה זיהומים כל שנה במשך שלוש שנים עוקבות. דלקת גרון כרונית מתבטאת בגרון כואב, ריח רע מהפה, וקשריות לימפה צוואריות רגישות.

לאנשים שעברו יותר משש אפיזודות של דלקת גרון סטרפטוקוקלית בשנה או דלקת גרון חוזרת או כרונית הקשורה למצב נשאות ולא מגיבה היטב לאנטיביוטיקה, יש התוויה לכריתת השקדים.

בכל מקרה, הסיבה לדלקות יכולה להיגזר מנשאות כרונית או מזיהומים חוזרים, ובשניהם יש מקום לשקול הרחקת השקדים.

כאן אנו מגיעים לשאלה האם יש קשר בין הפסוריאזיס לדלקות הגרון, והתשובה היא כן, הרבה פעמים רואים התלקחות של פסוריאזיס לאחר זיהום בדרכי הנשימה או מחלת חום. נקודה זו מחזקת אף היא את הצד התומך בכריתת שקדים במקרה שלך, הגם שאתה כבר סובל מסיבוך מפרקי של פסוריאזיס.

מאחלת לך בהצלחה,

ד"ר טלי צ'רנוביצקי - אינפומד
רופאים ומכונים בפוקוס
רופאים בתחום
פרופ' אייל גור פרופ' אייל גור
מנהל המחלקה לכירורגיה פלסטית בבית החולים איכילוב. קרא עוד
פרופ' חנן גוזנר-גור פרופ' חנן גוזנר-גור
מומחה בראומטולוגיה וברפואה פנימית קרא עוד
מידע וכלים שימושיים

אינפומד בריאות דיגיטלית בע"מ