שאלה - הטיפולים השונים לטחורים

השאלה:
אני כחודש אחרי ניתוח קיסרי שלישי וסובלת מטחורים, אבל רק כשיש לי יציאה. בהריון לא סבלתי מזה. אשמח לדעת איך אפשר לטפל בתופעה.


תשובה:


לא ציינת ממה את סובלת: מכאבים? מדימום? מתחושה של בליטה בפי הטבעת? ישנם טחורים משני סוגים - פנימיים או חיצוניים. במקרים רבים הם כלל לא גורמים לסימפטומים, אך הם יכולים לגרום לכאב, לדמם או לבלט. הדמם האופייני לטחורים מתרחש במהלך מתן יציאה ומופיע על נייר הטואלט. חשוב להבידק על ידי פרוקטולוג, שיאשש שאכן מדובר בטחורים.

הטיפול תלוי בדרגת החומרה, בסימפטומים ובמשך הזמן שהבעיה נמשכת, ומתחלק לטיפול שמרני ולטיפול ניתוחי. הטיפול השמרני כולל שינוי תזונתי וטיפול תרופתי. תזונה נכונה היא זו המעודדת יציאה רכה, כגון מזון עתיר סיבים, שתייה מרובה של מים ופתרונות נוספים למניעת עצירות. ניתן להשתמש בשמנים לריכוך הצואה לפרקי זמן קצרים. גם אמבטיות ישיבה עשויות לעזור.

הטיפול התרופתי כולל משחות מאלחשות. ישנה משחה בשם פרוקטו גליבנול הנמכרת ללא מרשם, המכילה לידוקאין (מאלחש) וטריבנוזיד וניתן להשתמש בה ללא חשש. כאשר הטיפול השמרני לא עוזר, פונים לפתרונות ניתוחיים, כגון סקלרותרפיה, קשירה, כריתת טחורים ועוד.

הייתי ממליצה לך לגשת לבדיקה על ידי רופא המשפחה או פרוקטולוג, לתאר לו ממה בדיוק את סובלת, כדי שיוכל להמליץ לך על הטיפול הנכון לך.

לקריאה נוספת:

http://www.infomed.co.il/hemorrhoids.asp
רופאים ומכונים בפוקוס

הצטרפו לאינדקס הרופאים!