שאלה - כאבי בטן ושלשולים אחרי נטילת סיאליס

השאלה:
אני מקבל סיאליס במינון 20 מ"ג. לפי הנחיית הרופא אני לוקח חצי כדור. לאחרונה אני סובל משלשולים, גזים וכאבי בטן. התופעות מופיעות 8 שעות אחרי לקיחת חצי הכדור. האם ייתכן שהתופעה קשורה לכך שאני חותך את הכדור? בעלון לצרכן מומלץ לא לחתוך את הכדור.


תשובה:


אחת מתופעות הלוואי של הסיאליס היא קשיי עיכול, המופיעים ב-4% עד 10% מהחולים. יתכן שהתופעות מהן אתה סובל קשורות לתרופה, אם כי זה לא בטוח. אם תופעות אלו מטרידות אותך במיוחד, כדאי לך להימנע מנטילת התרופה למשך מספר ימים כדי לראות אם התופעות אכן קשורות בתרופה.

סיאליס היא תרופה שניתנת בכדורים של 5, 10 ו-20 מ"ג. לא ברור לי מדוע אתה צריך לקחת 20 מ"ג ולחתוך לשניים, כאשר אפשר לקחת כדור של 10. אם מומלץ בעלון הצרכן לא לחתוך את התרופה - תשתדל להימנע מכך.

אם לאחת הפסקת השימוש בתרופה למספר ימים תופעות הלוואי לא חולפות, כדאי לגשת לרופא משפחה על מנת לברר מקור אחר לכאבי הבטן והשלשול.

בברכה,

ד"ר שירי אורי - אינפומד





רופאים ומכונים בפוקוס

הצטרפו לאינדקס הרופאים!