//

שאלה - נער מוטרד מקצב התפתחותו הגופנית והמינית

השאלה:
אני בן 14.5, הגובה שלי הוא 1.52 מטר, ואני הכי נמוך בשכבתי. אורך איבר המין שלי הוא 9.5 ס"מ והוא קטן יחסית לאחרים. אני חושב שהיה לי קרי לילה ואני מתבייש לדבר על זה עם אמא שלי או עם מישהו אחר. איך אני יכול לבדוק אם באמת היה? ומתי כבר אתחיל לגבוה (א


תשובה:


כל הנושאים שהתייחסת אליהם (גובה, גודל איבר המין, תשעורת, והופעת קרי לילה), קשורים להתפתחות ולהתבגרות גופנית. תקופת ההתבגרות והצמיחה הגופנית מתרחשת אצל גברים בין גיל 10 ל-18, וכל נער מתפתח בקצב משלו, על פי הנתונים הגנטים והסביבתיים שלו.

נראה שאתה מוטרד מאוד ועסוק בלהשוות את עצמך לאחרים. אני מבינה את הצורך להיות "כמו כולם", בעיקר בגיל ההתבגרות, אבל ההתעסקות הזו יכולה לגרום תסכולים מיותרים, כיוון שכפי שהסברתי, כל נער מתפתח בקצב שלו, ולמזלנו, לא כל בני האדם זהים. יש מגוון עצום של גבהים, של פרצופים, ושל מבני גוף. כל עוד ערכת בדיקות ואין בעיה רפואית, אתה יכול להיות רגוע.

על פי הנתונים שאתה מוסר, אתה נמצא באחוזון ה-5 מבחינת הגובה, כלומר: 95% מבני גילך אמנם גבוהים ממך, אך יש עוד 5% מבני גילך שנמוכים ממך. אינני מכירה את ההיסטוריה שלך, מה גובה הוריך ואחיך וכו', אך נראה שאם כל הבדיקות שלך תקינות, עדיין יש פוטנציאל גדילה, וסביר להניח שתגבה עוד. גם אם לא, אין שום סיבה לדאגה, בעולמנו יש מקום לאנשים מכל מגוון הגבהים, והגובה אינו מעיד דבר על האדם.

לגבי איבר המין, קודם כל חשוב לציין שאין כל משמעות לאורך איבר המין, לא מבחינת ההנאה המינית ולא מבחינת הפוריות. מעבר לכך, כיוון שעדיין לא השלמת את תהליך ההתבגרות, איבר המין עוד עשוי לגדול. איבר המין נמדד בזמן זקפה, והאורך הממוצע בזקפה הוא בערך 13 ס"מ. חשוב גם לשים לב לשיטת המדידה. מידע על כך תוכל למצוא כאן:

http://www.infomed.co.il/questions/q_100407_6.asp
רופאים ומכונים בפוקוס

הצטרפו לאינדקס הרופאים!