שאלה - אלרגיה לתרופות לטיפול בערמונית מוגדלת

השאלה:
לקחתי כדורים לטיפול בפרוסטטה מוגדלת – קאדקס וקסטרל. לדברי אלרגולוג, אלה כדורים שגורמים לי נזלת קשה וגודש. אני לא ממש ישן בלילות, רק בקושי עם כדורי שינה. האם יש כדור חלופי לפרוסטטה, שלא מאותה משפחה?


תשובה:


אתה מתאר בעיה ידועה איתה אנו מתמודדים יום יום בטיפול במטופלינו, והיא תופעות לוואי לתרופות חשובות שעל המטופל ליטול. הדרכים להתמודד עם התופעה הזו הן ניסיון שינוי התרופה או טיפול בתרופה אחרת למניעה או הפחתת תופעות הלוואי.

ראשית, לשאלתך, קיימים עוד כדורים הניתנים להגדלה שפירה של הפרוסטטה והם נקראים Omnic. תוכל לנסות אותם. הם נחשבים הכדורים עם תופעות הלוואי הפחותות ביותר מבחינת הורדת לחץ דם. לגבי גרימת אלרגיה, הדבר כמובן אינדיבידואלי.

שנית, האם הקשר בין תופעת הנזלת והגודש האפי לבין הטיפול בקאדקס או קסטראל הוכח באופן חד-משמעי? האם בהפסקת נטילת תרופות אלו אין אתה סובל מגודש? האם ביצעת תבחינים אלרגיים שהוכיחו את הרגישות שלך לתרופות אלו? במקרים רבים אנשים 'נושאים' כותרת של אלרגיה אף על פי שהדבר אינו חד-משמעי.

שלישית, האם ההפרעות בשינה מהן אתה סובל נובעות מהגודש והנזלת? אם כך, הטיפול האפשרי הוא כנגד הגודש והנזלת ולא בכדורי שינה. אופציה אפשרית היא נטילת תרופות נוגדות אלרגיה על מנת להפחית את הגודש. כפי שציינתי בתחילת תשובתי - טיפול בתרופה נוספת כנגד תופעת הלוואי של התרופה הראשונית - לצערנו, לעיתים זהו הפיתרון היחיד.

ד"ר אמיר בר-שי - אינפומד

רופאים ומכונים בפוקוס

הצטרפו לאינדקס הרופאים!