שאלה - המלצות לצמחונית עם אנמיה מחוסר ברזל

השאלה:
אני צמחונית. גובהי 162 ס"מ. שני הורי חולים במחלת לב. איזה טיפול אני צריכה? זה מה שנמצא בבדיקות הדם שלי: כולסטרול הכללי 229 הכולסטרול הרע 129 הכולסטרול הטוב 85.6 Ferritin 18 Hematocrit 33.6 Hemoglobin 11.1 RBC (Red Blood Cells) 3.66


תשובה:


לפי בדיקות המעבדה את סובלת מאנמיה עקב חוסר ברזל. מזונות שמכילים ברזל כוללים בשר הודו, בשר אדום, כבד ואיברים פנימיים, ביצים, עוף, דגים, עלים ירוקים, חיטה מלאה ואגוזים. היות שאת צמחונית, אז את צריכה לבחור את המזונות המתאימים לך מתוך הרשימה. אם הקפדה על אכילת מספיק מאכלים עשירים בברזל לא תשפר את מאזן הברזל בגופך, יהיה עלייך לקחת תכשירי ברזל לפי הוראות הרופא המטפל.

אמת הכולסטרול הכללית שלך קצת מעל הנורמה, רמת הכולסטרול הטוב מצויינת ורמת הכולסטרול הרע בגדר הנורמה עבור אדם ללא גורמי סיכון.

לא ציינת בת כמה את. זה חשוב: נשים די מוגנות מפני מחלת לב עד לאחר גיל הבלות, שאני מניחה שעוד לא היגעת אליו. אם את לוקחת גלולות למניעת הריון, זה יכול לגרום לרמת כולסטרול גבוהה יותר.

באופן כללי, רצוי שתשמרי על אורח חיים בריא, הכולל תזונה נכונה (טוב שאת צמחונית, מפני שרצוי להמעיט ככל האפשר בצריכת שומן מן החי) הכוללת ירקות, פירות, וסיבים תזונתיים, הקפדה על פעילות גופנית 4-3 פעמים בשבוע, הימנעות מעישון, ושמירה על BMI בגדר הנורמה.

בהצלחה

ד"ר שירי אורי - אינפומד

רופאים ומכונים בפוקוס

הצטרפו לאינדקס הרופאים!