שאלה - נטילה נכונה של התרופה טראמאל

השאלה:
התחלתי לקחת טראמאל לפני שנה בגלל כאבים שנובעים מבלט דיסק. מאז, כל בוקר אני לוקחת אחד, ואם לא, אני מרגישה סחוטה ובקושי יכולה לעמוד, למרות שאין לי שום כאבים. האם זו התמכרות? מה לעשות?




תשובה:


טראמאל (או tramadol), היא תרופה משככת כאבים אופיואידית. בנטילה ממושכת של טראמאל, מתפתחת תלות בתרופה, ובהפסקה פתאומית עלולים להופיע תסמיני גמילה, הכוללים חרדה, נדודי שינה, הזעה, כאבים, רעד, בחילות, הזיות ועוד. לכן ההמלצה היא להפסיק תרופה זו בהדרגה, תוך ירידה איטית במינון.

אגב, התופעות שאת מתארת יכולות גם להיות תופעות הלוואי של נטילת התרופה עצמה, אך מכיוון שאת מספרת שהן מופיעות כאשר את לא נוטלת אותה, אני מניחה שלא זה המקרה אצלך.

היוועצי ברופא המטפל שלך לגבי הירידה במינון, ואולי על תוספת של תרופת "גישור" על מנת להימנע מתסמינים אלה.

בברכה,

ד"ר טלי צ'רנוביצקי - אינפומד





רופאים ומכונים בפוקוס
רופאים בתחום
פרופ' (PhD) בנימין ברטוב פרופ' (PhD) בנימין ברטוב
מומחה בפריון ומורפולוגיה של תאי הזרע. קרא עוד
פרופ' אייל גור פרופ' אייל גור
מנהל המחלקה לכירורגיה פלסטית בבית החולים איכילוב. קרא עוד
מידע וכלים שימושיים

אינפומד בריאות דיגיטלית בע"מ