שאלה - לקבוע יום הביוץ

השאלה:
אני בת 26 ומעוניינת להיכנס להריון. ברצוני לקבל עזרה על מנת לדעת את יום הביוץ שלי. קיבלתי מחזור והפסקתי לקחת גלולות למניעת הריון, ולאחר 11 ימים קיבלתי שוב מחזור. ברצוני לדעת מתי יום הביוץ הקרוב שלי על מנת שאוכל להתארגן בהתאם לקראתו.


תשובה:


לתאריכי המחזור בעת שימוש בגלולות למניעת הריון אין כל משמעות בקביעת הביוץ, שכן בתקופה זו המחזור מלאכותי, ואינם מעידים דבר על סדירות טבעית או על ביוץ. כאשר מפסיקים ליטול גלולות למניעת הריון ומעוניינים בהריון, יש להתאזר בסבלנות, כיוון שלרוב, המחזור הופך לסדיר וביוצי רק לאחר כמה חודשים. עם זאת, נשים רבות נכנסות להריון אפילו בחודש הראשון אחרי הפסקת הנטילה, כך שהעניין אינדיבידואלי.

קודם כל אני ממליצה לא להפוך את הנושא ל"מבצע" הדורש התארגנות, אלא פשוט לנסות באופן טבעי, ולקוות לטוב. אם את מתעקשת לערוך חישובים, עלייך להמתין כמה חודשים, ולפי מועדי הווסת בהם תוכלי לבדוק אם המחזור שלך תקין. אם כן המחזור שלך סדיר, הביוץ מתרחש כ-14 ימים לפני הדימום הווסתי. כלומר, אם תווכחי שהמחזור שלך סדיר, והדימום הווסתי מופיע כל 28 יום, נניח, אזי הביוץ מתרחש אצלך, כנראה, ביום ה-14 למחזור, כלומר 14 יום מתחילת הדימום הווסתי.

תוכלי להיעזר במחשבון הביוץ של אינפומד:

http://www.infomed.co.il/Calculator-Ovulation
רופאים ומכונים בפוקוס

הצטרפו לאינדקס הרופאים!