שאלה - אבא שלי, חולה לב בן 74 , עבר בדיקת מיפוי עם תליום עם דיפירידאמול ומאמץ. 1) SPECT IMAGING: קליטה מיוקרדיאלית תקינה והומוגנית בכל האיזורים פרט לפגם מילוי בחומרה קלה בגודל קטן והפיך באזור אנפרו-לטרלי ב

השאלה:
אבא שלי, חולה לב בן 74 , עבר בדיקת מיפוי עם תליום עם דיפירידאמול ומאמץ. 1) SPECT IMAGING: קליטה מיוקרדיאלית תקינה והומוגנית בכל האיזורים פרט לפגם מילוי בחומרה קלה בגודל קטן והפיך באזור אנפרו-לטרלי בזלי הקיים גם לאחר attenuation correction. לציין:


תשובה:
אבא שלך ביצע בדיקת מיפוי לב. בדיקה זו נועדה לאבחן האם ישנה עדות למחלת לב איסכמית והתוויה לביצוע צנתור לבבי. היא בודקת האם ישנם אזורים שבהם יש הפרעה בזרימת הדם ולכן אינם מתמלאים בחומר הניגוד (תליום).

הבדיקה מראה שתפקוד הלב תקין, וכמעט כל אזורי הלב אינם סובלים מהפרעה באספקת זרימת הדם, מלבד אזור קטן בתחתית הלב. ההפרעה בזרימת הדם מתרחשת רק בעת מאמץ (אז הלב צורך יותר חמצן ודורש זרימת דם מוגברת בעורקיו) ולא במנוחה. היצרות בעורק כלילי המספק את הלב יכולה לגרום להפרעה בזרימת הדם, מכיוון שכלי הדם הזה איננו יכול להתרחב על מנת לספק את צריכת הדם המוגברת של הלב בעת מאמץ.

עליכם להתיעץ עם רופא קרדיולוג האם פגם מילוי קטן זה מצדיק צנתור במקרה של אביך (בהתחשב בסימפטומים שבגינם ביצע את הבדיקה), או שעדיף טיפול תרופתי שמרני בלבד.

רופאים ומכונים בפוקוס

הצטרפו לאינדקס הרופאים!