שאלה - הטיפול בפטריה וגינלית

השאלה:
אני סובלת מפטריה וגינלית שלא עוברת. הרופא נתן לי Tevaderm ולאחר מכן Daktacort. היות שהתרופה דקטקורט לא היתה בידי, השתמשתי בראשונה, שכמעט הסתיימה. האם יש בעיה להמשיך באותו יום את הטיפול בדקטקורט? האם אפשר לקחת משהו אחר שירגיע את המצב עד שימצאו מה


תשובה:


פטריה וגינלית היא תופעה שכיחה מאוד בקרב נשים. הטיפול בפטרת הנרתיק כולל, בנוסף למשחה למריחה מקומית, גם קפסולות להחדרה אל תוך הנרתיק ( אגיסטן למשל, ספורנוקס או גינו-דקטרין, שזה למעשה רכיב נוגד פטריות שנמצא בדקטקורט, התרופה שקיבלת). לא הבנתי אם קיבלת משחה או כמוסות לנרתיק.

את הקפסולות יש להחדיר לנרתיק מדי לילה במצב מאוזן במשך 3 ימים עוקבים ולעיתים גם במשך 6 ימים עוקבים, תלוי בתכשיר ובריכוזו. את המשחה החיצונית את יכולה למרוח פעמיים ביום למשך 7 ימים. בנוסף, יש כדור שנלקח באופן חד-פעמי בשם פלוקונאזול. הוא מאוד יעיל לטיפול בפטרת.

אם הסימפטומים לא חולפים, יש לחשוב על דלקת חיידקית של הנרתיק, שהטיפול בה נעשה עם התרופה פלג'יל.

מעבר לטיפול בתרופות, יש לדאוג להיגיינה טובה, וניתן לקחת כדורי פרוביוטיקה המיועדים למניעת פטרת הנרתיק, את עשויה למצוא שהם מועילים.

אין מניעה להשתמש באותו היום במשחה אחרת, כלומר להשתמש בדקטקורט אחרי שימוש בטבעדרם. אם הסימפטומים לא חלפו עד עתה, פני לבדיקת רופא נשים.

בברכה,

ד"ר שירי אורי - אינפומד

רופאים ומכונים בפוקוס

הצטרפו לאינדקס הרופאים!