//

שאלה - פטרת הפה והגרון (2)

השאלה:
מה מגדיל את רמת הסיכון של הילד שלי לחלות בפטרת הפה והגרון?


תשובה:

ישנם מספר גורמים אשר יכולים להעלות את רמת הסיכון ללקות בפטרת הפה והגרון, וביניהם בין השאר:

גיל

*יילודים ותינוקות עדיין לא פיתחו מערכת חיסונית אשר תהייה חזקה מספיק, דבר אשר מעלה את רמת הסיכון שלהם לפתח זיהומים שונים, הכוללים ביניהם גם את פטרת הפה והגרון.

* יילודים נמצאים גם בעיצומו של תהליך התפתחות האיזון של החיידקים הבריאים בחלל הפה ומערכת העיכול שלהם. במידה והאיזון הזה מופר, הילד עלול לחלות בפטרת הפה והגרון.

* בני אדם מבוגרים, בעיקר אלה אשר סובלים מבעיות בריאות חמורות אחרות, נוטים יותר לפתח את פטרת הפה והגרון מכיוון שהמערכת החיסונית שלהם חלשה יותר.

התנהגות

* הפטרייה אשר גורמת לפטרת הפה והגרון יכולה להתפשט על ידי מגע מיני אוראלי.

* עישון מרובה יכול לצמצם את יכולת הגוף להלחם בזיהומים, דבר אשר מקל על התפתחות פטרת הפה והגרון.

תנאים נוספים

* שיניים תותבות, גשרים ליישור השיניים, או רסן, אשר גורמים להופעתם של גירויים בחלל הפה, מקשים על ניקוי יסודי של חלל הפה, דבר את מגביר את רמת הסיכון שלך לחלות בפטרת הפה והגרון.

* בני אדם שהמערכת החיסונית שלהם פגומה או מוחלשת, כתוצאה ממחלת הסוכרת או איידס, או בני אדם אשר נמצאים בעיצומו של טיפול כימותרפי, נמצאים בקבוצת סיכון מוגברת לחלות בפטרת הפה והגרון.

גורמים סביבתיים

* חשיפה ממושכת לחומרים כימיים מסוימים אשר הנמצאים בסביבה הקרובה, כגון בנזן וחומרי הדברה שונים, יכולים להוביל להחלשות המערכת החיסונית של הגוף, ובכך להגביר את רמת הסיכון שלך לחלות במחלות זיהומיות מסוימות, וביניהן גם פטרת הפה והגרון.


רופאים ומכונים בפוקוס

הצטרפו לאינדקס הרופאים!