שאלה - עישון ושתיית אלכוהול לפני הריון ובתחילתו

השאלה:
אני בת 32. ברור לי ששתיית אלכוהול ועישון (טבק, חשיש) בזמן הריון לא מומלצים בלשון המעטה. אבל האם עישון סמים ואלכוהול בתקופה שבה אני מנסה להיכנס להריון יכולה לפגוע בהתפחות העובר או בסיכויי הכניסה להריון, אם משתמשים בהם רק עד לאיחור במחזור? אני מנסה להי


תשובה:


ההמלצה היא להימנע לגמרי משתיית אלכוהול ומעישון במהלך ההריון. בתקופה שלפני הכניסה להריון גם כן מומלץ להמעיט בצריכת האלכוהול והעישון, מכיוון שזה יכול לפגוע הן בבריאותך והן בבריאות העובר, אם את נכנסת להריון. בנוסף, מחקרים הראו כי העישון פוגע בסיכויי לכניסה להריון ומעלה את הסיכוי שתתרחש ההפלה טבעית.

חשוב לציין שאין הגדרה למינון בטוח של אלכוהול או של עישון סיגריות בהריון, ושכל אישה מגיבה אחרת: אישה אחת יכולה לשתות כמה כוסות אלכוהול ביום בלא שתהיה לכך כל השפעה על העובר, ואחרת יכולה לשתות כוס אחת בשבוע, ולגרום על ידי כך נזק משמעותי לעובר. לכן ההמלצה הגורפת היא פשוט להימנע.

במקרה שלך, לפני כניסה להריון, היתי ממליצה לך להמעיט בצריכת האלכוהול והעישון עד להפסקה מוחלטת, לשמור על הבריאות ולהתחזק לקראת הבאות. למידע נוסף לגבי ההשלכות של אלכוהול ועישון בהריון קראי את התשובה הבאה:

http://www.infomed.co.il/questions/q_083108_1.asp
רופאים ומכונים בפוקוס

הצטרפו לאינדקס הרופאים!