שאלה - נוגדנים נגד קרדיוליפין ואנטי בטא 2 גליקופרוטאין

השאלה:
אני בת 33. למעלה משבועים אני סובלת מכאבים חריפים כמעט בכל עצם ועצם בגוף. הכאב התחיל ברגל שמאל, בירך, ולאחר יום חלף ועבר לירך רגל ימין. כשחלף הכאב ברגל ימין הוא עבר לגב, ולאחר מכן לשכמות, לאצבעות הידיים וכרגע הוא ממוקד בעורף. אני מטופלת באתופאן ובזרי


תשובה:
אני בת 33. למעלה משבועים אני סובלת מכאבים חריפים כמעט בכל עצם ועצם בגוף. הכאב התחיל ברגל שמאל, בירך, ולאחר יום חלף ועבר לירך רגל ימין. כשחלף הכאב ברגל ימין הוא עבר לגב, ולאחר מכן לשכמות, לאצבעות הידיים וכרגע הוא ממוקד בעורף. אני מטופלת באתופאן ובזריקות וולטרן להרגעת הכאבים. אני מציינת כאן תוצאות בדיקות שנראות לי חשובות:

ANTINUCLEAR Ab שלילי
SMOOTH MUSCLE Ab שלילי
U/ml 1.00 ANTI CARDIOLIPIN IgA
U/ml 3.85 ANTI CARDIOLIPIN IgG
U/ml 0.73 ANTI CARDIOLIPIN IgM
U/ml 1.40 A.B2 GLYCOPROTEI IgG
U/ml 2.95 A.B2 GLYCOPROTEI IgM
URIC ACID 1.6 mg/dl
IRON 46 mg/dl
BILIRUBIN DIRECT 0.06 mg/dl
COMPLEMENT C4 45
C REACTIVE PROTEIN 3.23
FERITIN 38
ESR 81

לאיזה כיוון עליי לפנות על מנת לקבל מרפא?

נוגדנים נגד קרדיוליפין ואנטי בטא 2 גליקופרוטאין הם נוגדנים אוטואימוניים (התוקפים חלקים של הגוף עצמו) המתפתחים על ידי מערכת החיסון. מציאותם של נוגדנים מסוג זה מעלה את הסיכון לפתח Antiphospholipid Syndrome, תסמונת הידועה גם בשם APS, המתבטאת ביצירת קרישי דם עורקיים או ורידיים, ובחלק מהמקרים רמה נמוכה של טסיות דם והפלות חוזרות. נוגדן מסוג אנטי קרדיוליפין קשור במחלת הזאבת ונמצא ב כ-40% מהחולים במחלה.

רמת ה- CRP ורמת ה- ESR הגבוהות מעידות על קיומו של תהליך דלקתי בגוף. רמת הברזל שלך נמוכה, וזה מתאים למחלה דלקתית כרונית. רמת הפריטין (המשקפת את מאגרי הברזל בגוף) תקינה, אך בחלק הנמוך של הנורמה. לשאר הבדיקות איני מתייחסת משום שאו שהן תקינות או שאיני מוצאת בהן חשיבות.

את זקוקה להתייחסות שך רופא, ועלייך לפנות לראומטולוג (רופא שעוסק במחלות מפרקים).

ד"ר שירי אורי - אינפומד

[24/01/2010]
רופאים ומכונים בפוקוס

הצטרפו לאינדקס הרופאים!