שאלה - בחורה עצבנית ולא מרוכזת שזקוקה לאבחון

השאלה:
אני בת 30, סובלת מחוסר ריכוז, ומרגישה הרבה פעמים שיש בלגן בראש בלי שום סיבה. אני עצבנית מאוד. אם אני מתחילה לעבוד בבית, אני לא מסיימת את העבודה ועוברת לעבודה אחרת. אם אני קוראת, אני לא מרוכזת וחוזרת על השורה פעמיים ושלוש. כשאני יושבת, הרגליים שלי לא נחות, אני תמיד מנדנדת אותן. אני לא נהנית מינית. לפעמים אני מרגישה שאני לוחצת על החניכיים. דרך אגב, יש לי רעש באוזניים תמיד. הרופאים אומרים שאין לי שום בעיה באוזניים.

מאד אודה לכם אם תודיעו לי ממה אני סובלת. האם יש תרופה שתעזור לי להתרכז ולעבור את הבחינות שלי?


תשובה:


חוסר ריכוז היא בעיה שאנו מכנים "לא ספציפית", זאת-אומרת, הבעיה או הסימפטום יכולים להצביע על מגוון בעיות שונות. זה כמו, לדוגמה, חום. חום יכול לנבוע מדלקת ריאות, משפעת, מקלקול קיבה, מדלקת בדרכי השתן, מכוויה ועוד ועוד.

גם שאר הסימנים שתיארת יכולים להתאים למגוון של בעיות פסיכיאטריות, אשר לכל אחת מהן טיפול שונה לחלוטין. מכלול הבעיות שתיארת - חוסר ריכוז, אי-שקט, קושי בהנאה מינית, חריקת שיניים, רעש באוזניים - יכול מאד להתאים להפרעת חרדה. לפעמים, יש לאותו אדם גם הפרעת חרדה, וגם דברים נוספים, כגון דיכאון, הפרעת קשב וריכוז, או הפרעה פוסט-טראומטית.

אני ממליצה לך לפנות לפסיכיאטר לבדיקה מלאה על מנת לקבל הכוונה לגבי טיפול שיעזור לך.

אני מניחה שאולי את בלחץ של זמן לקראת סוף הסמסטר הנוכחי, ומזכירה שברוב הפעמים יש מועדי ב' ואפילו ג', וגם שלא כולם חייבים לקבל 100! ללמוד עם חברים זה עוזר, כי צוחקים מידי פעם, זוכרים לאכול ולשתות, ורואים שאת לא היחידה שלא הבנת חלק מהחומר.

בהצלחה רבה,

ד"ר איילת אביטל-מגן - פסיכיאטרית

רופאים ומכונים בפוקוס

הצטרפו לאינדקס הרופאים!