שאלה - ניתוח כפתורים לילדה עם נוזלים באוזניים

השאלה:
ברצוני להתייעץ עימכם לגבי ניתוח כפתורים שהרופא יעץ לבתי בת ה-4 לעבור. יש לילדה נוזלים באוזניים והיא אף עברה בדיקת שמיעה, והתוצאה שלה היתה נמוכה מעט מן הנורמה. אין לה דלקות אוזניים או נזלות. אני די פוחדת מהרדמה מלאה. האם יש טיפול אחר מלבד הניתוח? מ


תשובה:


לפי הנתונים שמסרת, יש לי הרושם שבתך אכן סובלת מבעיית שמיעה קלה עקב הצטברות נוזלים באוזן התיכונה. הטיפול המומלץ הוא ניתוח כפתורים, ורצוי שייעשה מוקדם ככל האפשר ובהתאם להנחיות רופא אף-אוזן-גרון, על מנת למנוע בעיות נוספות בעתיד, כמו עיכוב בהתפתחות השפה, דלקות אוזניים חוזרות ועוד.

הפרוצדורה עצמה קצרה ופשוטה, אך בשל העובדה שילדים צריכים לשכב בשקט ללא תזוזה היא מתבצעת לרוב בהרדמה מלאה קצרה. לאחר מכן, ברוב המקרים, אין צורך באשפוז.

בדרך כלל שמים את הכפתורים לתקופה מוגבלת, 10 חודשים בממוצע, והם יוצאים מאליהם ועור התוף מתאחה לגמרי. הגיל של בתך מתאים, ועדיף לא לחכות, כי אם באמת יש נוזלים באוזן לזמן ממושך, עם או בלי ירידה בשמיעה, זה כאמור יכול לפגוע בילד.

ישנו ניתוח חדשני הנעשה על ידי לייזר, שאינני יודעת מספיק עליו כדי לייעץ לך אם כדאי לעבור אותו. תוכלי להיוועץ לגביו עם רופא אף-אוזן-גרון.

ד"ר נעמה זנזורי - אינפומד




רופאים ומכונים בפוקוס

הצטרפו לאינדקס הרופאים!