שאלה - סיבות אפשריות לנשירת שיער

השאלה:
אני בת 20. אני סובלת מנשירת שיער. רופא העור הפנה אותי לבדיקות, ולהן ערכים חשובים וערכים חריגים בספירת הדם, עם הטווח התקין בסוגריים: סידן 9.8 [מ-8.6 עד 10.9] חלבון בסרום 7.8 [מ-6.6 עד 8.3] ברזל 95 [מ-70 עד 180] טרנספרין 253 [מ-160 עד 360] ויטמין


תשובה:


לנשירת שיער בנשים צעירות יכולים להיות גורמים רבים: הפרעה בהורמוני התריס או הורמוני המין, נשירת שיער לאחר לידה, תרופות כגון מדללי דם, ויטמין A, גלולות למניעת הריון, נוגדי דיכאון, תרופות לגאוט, זיהומים פטרייתיים של הקרקפת, חוסר בוויטמינים מסוימים, ומחלות כרוניות כגון סוכרת או זאבת.

בצמחונות עלול להיווצר חסר בשלושה חומרים עיקריים: ברזל, ויטמין B12 וחומצה פולית. שלושתם ברמה תקינה בבדיקות שלך, ואינם הגורמים לנשירת השיער. לפי הבדיקות אינך סובלת מהפרעה בתפקודי בלוטת התריס. האם את נוטלת תרופות כלשהן או גלולות למניעת הריון, שיכולות לגרום נשירת שיער? האם את סובלת מהפרעות הורמונליות המתבטאות במחזור לא סדיר או דימומים בין הווסתות?

בבדיקתך כל התוצאות תקינות, למעט רמה מעט נמוכה של תאי הדם הלבנים, הלויקוציטים. בקשי מהרופא המטפל לחזור על בדיקה זו ולבצע משטח דם ידני, אשר יאפשר להתרשם לא רק ממספר התאים אלא גם מצורתם.

תוכלי להיעזר גם במדריך האבחון והטיפול העצמי של אינפומד:

http://www.infomed.co.il/takeCare/symp19.asp
רופאים ומכונים בפוקוס

הצטרפו לאינדקס הרופאים!