שאלה - זיהום עיקש של פטרייה וגינלית

השאלה:
אני סובלת כבר כשנה וחצי מפטריות חוזרות ונשנות ומדלקות בדרכי השתן. כל זה התחיל אצלי כשהתחלתי לקיים יחסי מין עם החבר הנוכחי שלי. לפני שנתיים, עם החבר הקודם, התופעות האלו לא היו.

טופלתי בכל סוגי האנטיביוטיקה, הנרות והמשחות האפשריים, והפטרייה תמיד חוזרת. אני כבר פחות סובלת מגרד, אבל עדיין יש הפרשות לבנות גושיות. כבר שנה וחצי שאני משתמשת בסבון אינטימי, החלפתי כמה סוגים, למשל פמינה, אולווייז ועכשיו אני משתמשת באגיסטינה. האם זה יכול להיות גורם לשינוי בחומציות הנרתיק? האם להפסיק להשתמש בסבון האינטימי? ואם כן, באיזה סבון להשתמש?

האם יכול להיות שאני רגישה לזרע של חבר הנוכחי שלי?

שמעתי על טיפול מניעה בו לוקחים כדור כל פעם לפני קיום יחסי מין. האם זה יכול להעלים את הפטרייה? היום קניתי נרות טבעיים בשם פלורג'ין לאיזון החומציות בנרתיק, בהמלצת הרופאה.


תשובה:


האם במהלך הזמן שעבר נלקחה תרבית מהנרתיק? לגבי הפטרייה, אני ממליצה לפנות לרופא נשים המומחה למחלות זיהומיות. לפעמים הטיפולים הנפוצים והשכיחים הם לא המתאימים, ויש לנסות גישת טיפול אחרת. את זה אפשר יהיה לדעת לאחר תרבית ובדיקה אצל רופא מומחה.

דלקות בדרכי השתן הן זוהי תופעה נפוצה אצל נשים שלוקחות גלולות למניעת הריון. מומלץ להקפיד על היגיינה, וטוב שאת עושה זאת עם סבון אינטימי, לא כל כך חשובה של איזה יצרן.

כדאי לקחת כל יום כדורי חמוציות, ושני כדורים לאחר כל פעם שמקיימים יחסי מין. כדורי החמוציות שומרים על חומציות הנרתיק ומונעים דלקות בדרכי השתן. ניתן גם לקחת טיפול מניעתי.

לסיכום, אני ממליצה לפנות לרופא נשים מומחה למחלות זיהומיות.

בברכה,

ד"ר נעמה ורבין - אינפומד

רופאים ומכונים בפוקוס

הצטרפו לאינדקס הרופאים!