שאלה - אנמיה עקב חוסר ברזל (2)

השאלה:
אני בת 15 וחצי. לאחרונה עשיתי בדיקות דם ואלו התוצאות: מגנזיום 1.8 ברזל 39 פריטין 24 המוגלובין 11.4 התחלתי לקבל טיפול תרופתי בברזל, כדור ביום. רופא המשפחה אמר לי שאני אנמית כבר זמן רב, אך הוא לא נתן לי טיפול לכך. האם יש מה לעשות בנידון והאם יש


תשובה:


לפי תוצאות הבדיקה, ערכי הברזל והפריטין אצלך בתחום הנורמה, אך בגבול התחתון, וזה מעיד כי מאגרי הברזל שלך נמוכים. גם ערך ההמוגלובין שלך גבולי.

לא כתבת מאיזה גיל את מקבלת מחזור ואם המחזור תמיד היה בלתי סדיר, אך מחזור בלתי סדיר יכול להיות גורם לאנמיה, ובכל מקרה, הייתי ממליצה לך לפנות לגינקולוג לברר את הסיבה לחוסר הסדירות.

לא הבנתי אם התחלת לקחת ברזל על דעת עצמך או שהרופא נתן לך. בכל מקרה, להלן כמה המלצות שיעזרו לך לשפר את ספיגת הברזל. עליך לקחת ברזל בכמות המומלצת למשקלך. ויטמין C מסייע לספיגת הברזל, ולכן רצוי להרבות באכילה של מזונות עשירים בוויטמין C, לשתות מיץ תפוזים, עגבניות, אשכוליות, או אפילו ליטול כדור ויטמין C יחד עם הברזל. הימנעי משתיית חלב סמוך לנטילת הברזל. החלב מפריע לספיגתו. בנוסף לתוסף הברזל כדאי גם לאכול מזון עשיר בברזל כגון ירקות ירוקים ובשר אדום.

איחולי בריאות

ד"ר אורלי שניידר - אינפומד
רופאים ומכונים בפוקוס

הצטרפו לאינדקס הרופאים!