שאלה - האם טפילים ותולעים נמצאים בגוף באופן קבוע?

השאלה:
נתקלתי באתר הבא

http://www.topsecretfatlosssecret.com


תשובה:
נתקלתי באתר הבא

http://www.topsecretfatlosssecret.com

הטוען שמסתובבים לנו בקיבה ובמעיים תולעים ורמשים שונים (פלאק?!) הפוגעים בבריאותינו ומונעים מאיתנו (גם) לרזות, שלא לדבר על הרס הבריאות. הנאמר באתר די מבהיל.

מה אומרים המומחים? האם באמת הדברים נכונים? אם כן - האם יש דרך להעיף אותם משם?

ישנם תולעים וטפילים (פרזיטים) מזנים שונים היכולים לעבור לגוף האדם ולהתקיים במערכת העיכול או במערכות אחרות בגוף. זהו לא מצב בסיסי או תקין, והוא אינו מתקיים באופן נורמלי בבני האדם. תנאים מסוימים, כגון שתיית מים מזוהמים, מגע עם צואת בעלי חיים או אנשים הנושאים את הפרזיט, מדינות בהן ההיגיינה ירודה ומקורות מים מתוקים מסוימים מהווים דרך בה החיה יכולה לחדור ולחיות בגוף האדם.

טפילים יכולים לגרום סימפטומים שונים ולתחושת חולי. כל מקרה לגופו, סימפטומים שונים אפשריים. ישנן בדיקות שונות למציאת נוכחות פרזיטים במערכת העיכול. יש בדיקה ספציפית לתולעת או לפרזיט כשחושדים בהימצאותו. הרופא ימליץ על ביצוען לפי הבעיות בהן חש החולה ופרטים רלוונטיים, כגון היכן טייל, ממה ניזון ועוד.

לא נכון לומר שמסתובבות באופן קבוע תולעים במערכת העיכול המפריעות לתפקוד תקין. אך במקומך לא הייתי מודאגת מכך. חייה את חייך, אם תחוש בתסמינים כלשהם תוכל לפנות לרופא המשפחה, ולפי הצורך תיבדק ויוצע לך טיפול.

המשך בריאות

ד"ר מיכל רסנר - אינפומד

[01/05/2008]
רופאים ומכונים בפוקוס

הצטרפו לאינדקס הרופאים!