//

שאלה - דימומים ובעיות במחזור לאחר גרידה

השאלה:
אני בת 28. לפני כשנה עברתי גרידה בעקבות הריון שלא התפתח. הוחדר לנרתיק חומר סופח נוזלים שבעת הכנסתו חשתי צביטה עזה, כאילו חתכו לי את הרחם או תפסו אותו עם צבת. לאחר מכן עברתי גרידה לפי התהליך הנורמלי. מאז ועד היום היו לי דימומים מסיביים מאוד, כל שבועיים שלושה, ודימום אחד שנמשך כשבועיים. לאחר כשלושה חודשים הדימומים החלו להגיע רק לאחר כחודשיים בין וסת לווסת.

היום, לאחר שנה, הדימומים מכילים קרישי דם גדולים מאוד. אני ביום השישי למחזור, והתחושה היא כאילו אני עוברת הפלה טבעית במשך כל הווסת. ישנן התכווצויות וכאבי בטן. בעקבות איחור של שבועיים במחזור האחרון, עשיתי בדיקת הריו ביתית, שלפיה שאני לא בהריון.

הייתי אצל שלושה רופאים שאינם יודעים מה הבעיה. אני מאוד חוששת שיש לי בעיה שנוצרה בעקבות הגרידה. המחזור, כאמור, מכיל גושים של קרישי דם גדולים מאוד, הווסת אינה כרגיל, אני מיואשת. מה עלי לעשות? למי ניתן לפנות? האם זה תקין?


תשובה:


הנתונים שאותם את מציינת אינם תקינים. דימום לאחר גרידה אמור להימשך כמה ימים ולהפסיק בהדרגה, ומחזור חודשי סדיר אמור להופיע בהמשך. אני מניחה כי הרופאים שאליהם פנית הם גינקולוגים. לא ציינת אם ביצעת בדיקות להערכת מצב קרישיות הדם שלך ואם את במעקב אחר ערכי ההמוגלובין, שעלולים לרדת אם הדימומים כבדים.

תשובתי אינה יכולה להחליף בדיקה יסודית של רופא, ולכן אני ממליצה לך לפנות לגינקולוג, לאו דווקא לגינקולוג שאצלו את מטופלת כעת, ולבצע בדיקות דם מקיפות.

כל טוב,

ד"ר קרן גלרון - אינפומד

רופאים ומכונים בפוקוס

הצטרפו לאינדקס הרופאים!