שאלה - כאבים מתמשכים במפשעה אצל בחור צעיר

השאלה:
אני בן 17. כבר כמעט חודשיים אני סובל מכאבים קלים במפשעה. הלכתי לאורתופד והוא אמר לי שיש לי מתיחה בגידים במפשעה, ושאני צריך לנוח שבועיים, ואם זה לא עובר, לקחת אתופאן במשך שבועיים.

סיימתי את השבוע הראשון של לקיחת האתופאן, ואין שינוי. המתיחה לא עברה. אני משחק כדורגל באופן קבוע בימי שבת, אך מאז הביקור אצל הרופא הפסקתי לשחק. מה יכולה להיות הסיבה לכאבים? איך זה יכול לעבור? כמה זמן לוקח לכאבים האלה לעבור? איך אפשר לטפל בזה? אני מאוד חושש שאני לא אוכל לחזור לשחק כדורגל.


תשובה:


כצעד ראשון, כאבים במפשעה מצריכים בירור לצורך שלילת מקורות אפשריים אחרים לכאבים מלבד בעיות אורתופדיות. הסיבות לכאבים יכולות להיות סיבות כירורגיות (בקעים), אורולוגיות (מערכת המין והשתן) וסיבות אחרות.

בכדורגלנים נפוצים כאבים במפשעה כתוצאה ממתיחת גידי קבוצת השרירים האחראיים על קירוב הירך- Adductor Muscles. הכאב במקרה זה מוחמר בעת קירוב של הירך בצד הקרוב לאמצע הגוף כנגד התנגדות. הטיפול הנפוץ במקרה זה, כמו במקרים רבים אחרים המערבים מתיחות של גידים, הוא טיפול פיזיותרפי המשולב בתקופה של מנוחה וטיפול בנוגדי כאבים. אם הבעיה נעוצה במתיחת גידים, הכאב צפוי להשתפר תוך כמה שבועות.

בברכת בריאות שלמה,

ד"ר רונן בלכר - אינפומד

רופאים ומכונים בפוקוס

הצטרפו לאינדקס הרופאים!