שאלה - ילדה שסובלת מעקיצות יתושים

השאלה:
בתי בת השמונה סובלת מרגישות גבוהה לעקיצות יתוש, המלווה בנפיחות רבה ואודם. מקום העקיצה חם וכואב מאוד, ולעיתים מכחיל בעיקר בשוליים, והחום עולה לה עד 38.5 מעלות. לרוב היא מקבלת סירופ או טיפול אנטיביוטי רגיל וגם דרך הווריד. היא היתה מאושפזת כמה פעמים עקב זיהום בדם כתוצאה מעקיצה.

האם יש טיפול תרופתי מונע או טיפול הומאופתי, כל דבר חוץ מתכשירים דוחי יתושים? התכשירים האלה לא מרחיקים את היתושים בכל המקרים, וקשה לכסות את כולה בחומר במשך כל היממה.


תשובה:


האם ניסית לבדוק את מערכת החיסון של בתך?

עקיצות יתושים מתבטאות בדרך כלל בגרד, באודם מקומי ובמעט נפיחות במקום העקיצה. הסימן חולף תוך יומיים עד עשרה ימים. יש הבדלים בין אנשים שונים בחומרת התגובה או הרגישות לעקיצות, ובילדים, התגובות המקומיות בדרך כלל קשות יותר. מידת הנפיחות תלויה גם באזור העקיצה: אזורים רגישים, כמו השפתיים והעיניים, נוטים להתנפח יותר.

הזיהום בדם שציינת אינו תוצאה ישירה של העקיצה, אלא זיהום משני של אזור העקיצה על ידי חיידק שחודר אל מערכת הדם בעקבות העקיצה.

אינני ממליצה ליטול אנטיביוטיקה באופן קבוע למניעת התפתחות זיהום בעקיצות היתוש. ההמלצה היא בעיקר למנוע את החשיפה ליתושים כמה שיותר, בבדרכים שונות: תכשירים למיניהם (יש תכשירים חזקים יותר מאחרים), תכשיר המופרש לחדר ממכשיר המחובר לחשמל בזמן השינה, שינה תחת רשת מיוחדת המונעת חדירת יתושים, וכמובן סגירה של פתחי החלונות על ידי רשתות.

צר לי, אינני בקיאה ברפואה הומאופאתית, אך את יכולה לפנות לרופא מסוג זה ולקבל את חוות דעתו. עוד מידע על עקיצות יתוש תמצאי כאן:

http://www.infomed.co.il/questions/q_022307_2.asp
רופאים ומכונים בפוקוס

הצטרפו לאינדקס הרופאים!