שאלה - חיסון נגד סרטן צוואר הרחם: גרדסיל מול סרווירקס

השאלה:
אני בת 33, נוטלת אימוראן וסטרואידים, ולכן המערכת החיסונית שלי נחלשה. לפני כשנתיים גילו אצלי קונדילומה. עברתי שתי הסרות בלייזר, וכבר למעלה משנה שהקונדילומות נעלמו. אני רוצה לקבל חיסון נגד סרטן צוואר הרחם. איזה חיסון מומלץ: גרדסיל או סרווירקס? התגלו אצלי קונדילומות בפי הטבעת ועברתי שני ניתוחים להסרתן. האם יש טיפול מונע לכך?


תשובה:


כמו בכל מערכת, גם בתחום החיסונים ישנה תחרות בין יצרניות שונות. בסך הכל, מדובר פחות או יותר באותו מוצר, המיוצר על ידי שתי חברות מסחריות שונות. עדיין לא ברור איזה מוצר עדיף, כיוון שהמוצרים חדשים יחסית בשוק.

באופן כללי, על פי ההתוויה הרשמית, החיסון גרדסיל מיועד לנשים עד גיל 26, והוא מונע בשיעור של 99% סרטן צוואר הרחם הנגרם על ידי 4 סוגים עיקריים של נגיף הפפילומה: 6,1,16,18. בימים אלה מורחבת ההתוויה לחיסון נשים עד גיל 45. חשוב להבין גם שעל פי ההתוויה הרשמית, משתתפות קופות החולים במימון החיסון.

החיסון סרווריקס מיועד לחיסון נשים עד גיל 45, ויעילותו עומדת על 100% במניעת סרטן צוואר הרחם הנגרם על ידי הזנים 16, 18. חיסון זה מכיל מערכת ייחודית המחזקת את התגובה החיסונית לנוגדנים שבחיסון.

מידע נוסף על ההבדלים תוכלי למצוא בכתבה המצורפת:

http://www.globes.co.il/news/docView.aspx?did=1000354755&fid=1757
רופאים ומכונים בפוקוס

הצטרפו לאינדקס הרופאים!