שאלה - רגישות בשדיים בזמן טיפול הורמונלי בגיל מעבר מוקדם

השאלה:
אני בת 35 ומצבי מוגדר כגיל מעבר מוקדם. רופא הנשים המליץ על שימוש בהורמונים וזה 4 חודשים אני מטופלת ב- Evorel Sequi (שני סוגי מדבקות אוורל 50 ואוורל קונטי). במשך חודשים אלה קיבלתי וסת באופן סדיר.

בחודשיים האחרונים החלו כאבים ורגישויות בשדיים, תחושה קשה נפוחה וכואבת כמו של אישה מיניקה. הנחתי שאני לפני קבלת מחזור או שאלה שינויים הורמונליים החלים בגוף או הסתגלות לתרופה. כשהכאבים התחזקו, פניתי לעלון של התרופה ותופעה זו מופיעה ב"תופעות לוואי המחייבות התייחסות מיוחדת". מייד הפסקתי את הטיפול והסרתי את המדבקה.

מהי התופעה וממה נובעת, האם בשל הפסקת הטיפול הכאבים יחלפו במהרה, או שעלי לקבל טיפול רפואי?


תשובה:


שינויים הורמונליים יכולים לגרום לגודש, לרגישות ולהופעת גושים בשדיים. תופעות הלוואי של אוורל כוללות כאבי ראש, בחילות, רגישות בשדיים ודימומים בין-וסתיים, ולכן ככל הנראה זוהי הסיבה לתסמינים במקרה שלך. אך מכיוון שאין באפשרותי לבדוק אותך, אם התסמינים לא חולפים, אמליץ לך לפנות לבדיקת הגינקולוג המטפל שלך לאחר הפסקת השימוש במדבקות.

כל טוב,

ד"ר קרן גלרון - אינפומד





רופאים ומכונים בפוקוס

הצטרפו לאינדקס הרופאים!