שאלה - הפרעות שינה בנערה הסובלת מדיכאון

השאלה:
אני לוקחת כבר כמה שנים את התרופה פבוקסיל (נגד דיכאון). כבר כמה שנים שהשינה שלי אינה סדירה. אני הולכת לישון ב-10 ומתעוררת באמצע הלילה, ואז שוב נרדמת, ואז נורא קשה לי לקום בבוקר לבית הספר וכל היום שלי נהרס. אני ישנה המון בכיתה. בעבר סבלתי מאנמיה, אבל ברוך ה' לקחתי כדורים והכל תקין אצלי. רציתי לדעת אם העייפות הזאת שמטרידה אותי שנים קשורה לכדורים שאני נוטלת.


תשובה:


יקיצות בשליש השני של הלילה גורמות להפרעת שינה. השליש השלישי של השינה חשוב, והפגיעה בו היא הגורמת לעייפות בהמשך היום, למרות שאת ישנה מ-10 בלילה. את סובלת מהפרעת השינה היא מפני שאת טרודה, והיקיצות נגרמות על ידי המחשבות הטורדניות הפורצות, כאמור, בשלב השלישי.

יש תרופות לבעיה, אך בגלל גילך הצעיר (16) אני מעדיף שתפני לפסיכיאטר ילדים שיוסיף תרופה או ישנה את מינון התרופה. בכל אופן, הפבוקסיל אינו הסיבה. את הפבוקסיל קחי בבוקר.

ד"ר משה ארוך - רופא משפחה ומתמחה ברפואת ספורט





רופאים ומכונים בפוקוס

הצטרפו לאינדקס הרופאים!