שאלה - גבר צעיר חולה בולימיה

השאלה:
אני בן 32, חולה בולימיה כבר 5 שנים. לפני כן הייתי אנורקסי. גובהי 183 ס"מ ואני שוקל 57 ק"ג. אני מתעלף הרבה, יש סכנה לחיי ואני מפחד למות. בבית החולים מקבלים מטופלים רק ממשקל 63 ק"ג. מה לעשות? יש לי חבר טוב אחד שדואג לי, אחרת מזמן הייתי מ


תשובה:


חסרים פרטים רבים לגבי תנאי חייך: עם מי אתה חי? האם אתה עובד? ממה אתה מתקיים? האם אתה נמצא במעקב פסיכיאטרי כלשהו? במעקב רפואי גופני? אני מניחה שכוונתך לגבי סף המשקל של 63, שזהו סף קבלה לטיפול ביחידה להפרעות אכילה.

אם אתה חש שמצבך מחמיר וזה דחוף, האופציה הטובה ביותר היא לפנות לחדר מיון. מכיוון שלא ברור לי מדבריך אם מקור ההתעלפויות הוא גופני או נפשי, אני ממליצה לפנות קודם כל לחדר מיון בבית חולים כללי, על מנת שתבוצע הערכה של מצבך הגופני. אם ימצא סיכון, תאושפז לצורך טיפול בבעיה הגופנית הגורמת להתעלפויות. אם לא ימצא סיכון מבחינה גופנית, תופנה לחדר מיון פסיכיאטרי, ושם ימליצו לך, לפי מצבך, על סוג הטיפול המתאים, שיכול להיות, למשל, אשפוז במחלקה פסיכיאטרית (שאיננה מחלקה מיוחדת להפרעות אכילה) או הפניה למרפאה הפסיכיאטרית שבה אתה זכאי לקבל תמיכה לפי קופת החולים שלך ולפי איזור מגורייך.

ד"ר איילת אביטל-מגן - פסיכיאטרית
רופאים ומכונים בפוקוס

הצטרפו לאינדקס הרופאים!